Pdf Kitaplık

Karakılıç Serisi - Margaret Weis & Tracy Hickman Pdf indir
Hemen İndir

1k-1371116879

Pdf E-Kitap EBook indir
Okuyanı tahminimce az olan bir seri olmalı. Bunda kitabın kapaklarının çocukça görüntüsünün payı olsa. Aslında Kara Kılıç serisi yakıp yıkmaya dayanan basit mantıkta bir fantastik kurgu değildir.

Seri dört kitaptan oluşmaktadır. (Bu kitapların ismi aslında verilmeyecek kadar gereksizdir. Kitabın biri biter bir bakmışsınız ki sonraki kitap bir televizyon dizisi gibi kaldığı yerden devam ediyor.)

Ne yazık ki bazen Kara Kılıç serisini çok basit bulduğum oldu. Joram karakteri sürekli kafasının dikine giden kaba ruh haliyle bir müddet sonra oldukça klasikleşip sinirlerinizi alt üst edebilir. Seriyi beğenilir kılan, okumaya devam etmemizi sağlayan karakter Simkin'dir. Fazlasıyla sıra dışı olan Simkin seri boyunca aklımızdan soruları eksik etmememize sebep olur. Kralların, soyluların arasından öyle bir sıyrılır ki hepsiyle dalga geçer, kitap en ciddi olaylarıyla ilerlerken Simkin deliliğini eksik etmez.

Kara Kılıç serisi önce acizken sonra güçlü olmayı anlatır, fakat gücün bir kıymeti yoktur. Önemli olan gücü doğru yerde kullanmak ve gücü doğru algılamaktır.

Büyü o kadar yaygındır ki, o kadar doğaldır ki bu dünyada büyü gücüne sahip olmamak sıra dışı olmaktır. Savaşlar basit çekişmelere indirgenir, pembe dünyada mutlu yaşayan insanların gerçeğe gözlerini açmalarına dikkat çeken Joram kendi doğrularını ortaya koyar.

Aslında bu seri barışı, sevgiyi ve çılgınlığı anlatmaya çalışan zaman zaman sembolikleşen bir eserdir. (Bir de beklemediğiniz anda ters köşeye yatmaya hazırlıklı olun.)

Şunu da söylemek gerekir seri üçleme olduğu iddia edilse de dörtlemedir.doc-Kitap-indir-300x68  1. Kralsız Diyar

  2. Karakılıcın Yazgısı

  3. Karakılıcın Zaferi

  4. Karakılıcın Mirası
(Not: İndirmek İçin Tıkladığınızda; 5 Saniye Bekleyip Reklamı Geç'e Tıklayıp İndirebilirsiniz)


Karakılıç Serisi - Margaret Weis & Tracy Hickman Pdf indir TIKLA!
Bize en büyük desteği yorum yaparak sağlayabilirsiniz.
Ayrıca paylaş butonlarını kullanmayı ve kırık linkleri bize bildirmeyi unutmayın