Pdf Kitaplık

Anton Çehov - Altıncı Koğuş Pdf epub indir
Hemen İndir

Anton Çehov - Altıncı Koğuş Pdf epub indir | Pdfindir.net


Kısa öykü türünün büyük ustası Çehov, çürümekte olan Rus toplumunu sade bir dille ve izlenimci bir tarzda resmetmiş; taşra hayatını, hayatta başarısız olmuş tipleri betimlemekte, atmosfer yaratmakta üstünlük göstermiştir. 6. Koğuş, Cırcır Böceği ve Sürgünde adlı seçkin öykülerindeki tiplemeler, Çehov'un kaprisli, günü gününe uymaz insan galerisinde yer alır. Bu, tipik Rus "lüzumsuz insan" karakterinin bir varyasyonudur. Bu öykülerde, Çehov'un kahramanlıktan uzak kahramanları, melankoli içinde yaşar; 1880-1890 Rusya'sının sıkıcı, gerici ortamında, tekdüze bir yaşam sürerler. Yazar öncelikli olarak sıradanlık ve bireyleri birbirinden uzaklaştıran can sıkıntısıyla uğraşır, varoluşun sınırlılığını ele alır, insanın hırslarının boş olduğunu savunur. Bu öykülerin, "Çehov ruh hali" denilebilecek, kendine özgü melankolik bir havası vardır. Ancak, kısa bir süre sonra, Tolstoy'un etkisi altına giren Çehov, pozitivizm ve laik liberalliği savunmaya başladı. Daha iyi bir gelecekle ilgili umutlar ve hayaller, bu dönemde yazdığı yeni esere egemen oldu.

Kitapta yer alan Sanat Eseri adlı öykü ise, Rus halkının hayatını yansıtmak bakımından, ince bir mizah anlayışıyla birlikte gerçekçi gözlemciliği hoş ve eğlendirici bir tarzda sergiliyor.
(Not: İndirmek İçin Tıkladığınızda; 5 Saniye Bekleyip Reklamı Geç'e Tıklayıp İndirebilirsiniz)


Anton Çehov - Altıncı Koğuş Pdf epub indir TIKLA!

3 yorum

avatar

Çi ile Fi kitabını indiremiyorum admin yardımcı olabilir misiniz?

avatar

Hemen Bakıyorum

avatar

Hocam linke tıkladıktan sonra 5 saniye bekleyin. Sağ üst köşede reklamı geç yazısı gelecek. Oraya tıklayıp indirme linkine ulaşacaksınız. Ordan NORMAL İNDİRME linkine tıklayın. İstenilen kodu girip indir diyoruz. İşlem tamamdır. NOT: Turbobit.net sitesi her kişi için günlük indirme limiti kouyor. Eğer gün içinde Turbobitten çok fazla dosya indirdiyseniz birkaç saat beklemeye alabilir sizi.

Bize en büyük desteği yorum yaparak sağlayabilirsiniz.
Ayrıca paylaş butonlarını kullanmayı ve kırık linkleri bize bildirmeyi unutmayın