Pdf Kitaplık

iskender Pala Bülbülün Kırk Şarkısı indir (Önizleme)
Hemen İndir
Bülbülün Kırk Şarkısı iskender Pala PDF E-kitap indir (Önizleme Sayfaları Eklenmiştir)
bulbulun-kirk-sarkisi-iskender-pala
Prof. Dr. İskender Pala 
KAPI YAYINLARI
Ön Okuma Sayfaları Eklenmiştir.
Kitap hakkında detaylı bilgi sahibi olmanız için şimdilik sadece sınırlı sayıda sayfa taranmış ve linke eklenmiştir.
Bu sayfalar sayesinde kitabın içeriği hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Hoşunuza giderse ya gidip kitabın orijinalini alırsınız ya da tüm sayfaların taranıp siteye konulmasını beklersiniz.
Bildiğiniz gibi prensip olarak sitemiz kendi adına kitap tarayıp yayımlamıyor. Birilerinin tarayıp internet ortamına koyduğu kitapların sadece linklerini paylaşıyoruz sizinle. Hal böyle olunca Kitabın orijinali şuan elimizde olmasına rağmen biz tarayıp eklemeyeceğiz. İmkanınız varsa kitabın orijinalini alıp kağıdın o kokusunu içinize çekin. Ama imkanınız yoksa bir şey diyemeyiz.
Bahsettiğimiz o sayfaları indirmek için 
PDFindir-Harika-k-C3-BC-C3-A7-C3-BCk-yaz-C4-B1l-C4-B1
Avucunuzdaki Kelebek Ahmet Şerif İzgören pdf indir
 
Selamlar ki, şeker dudaklıların vuslatı gibi içtendir, elbette onadır.Hasretler ki, âşıkların avazı kadar yanıktır, elbette onadır. Övgüler ki, özlem sözlerince füzûn ve arzular ki sevgililerin saçları misali uzun, ona, hep ona, hep onadır. O ki güldür, o ki sevgilidir, bütün mecburiyetler onadır.
Çölde alevlerle küfürler kavururken insanlığı ve bir gün ortasında kızıl kayalara çarparken vahşetlerin tutuşturduğu dalga dalga nefesler, bir melek adını andı onun. Sözcükler henüz yetim, sevgiler hançer sokumlarına mahkûmdu. Goncalardan kan damlıyordu gülistanlara ve çırçır böceklerinin rüya aralığında cinayetler işleniyor; babalar kızlarını toprağa diri diri gömüyordu. Cinnet karargâhına dönen yüreklerde hep aynı boşluk vardı ve masum kelebekler çarmıha geriliyordu, yalnızca masum oldukları için...
Zaman öyle bir zaman, mekân öyle bir mekândı… Ebabiller kara yere kararken Ebrehe’nin fillerini, gonca ana rahminde yetim kalıverdi. Kâbe’nin duvarını bir kırlangıç kucaklamıştı oysa, çığlık çığlığa… Ardından bir şair kollarını açıp haykırmıştı:
“Yaklaşıyor yaklaş­makta olan!.. Yaklaşıyor yaklaşmakta olan!.. Yaklaşıyor yaklaş…”
Avizesi cevzâ, ışığı dolunay idi gecenin... Yaklaşmakta olan, bir gül olup açtı ve yeminler edildi ömrüne. Gül açınca taşırdı insanlığın sevinç ırmaklarını ve dünya ilk kez dünya olduğunu hissetti. Bir bülbül gülün aşkına yanmış, yanmaktan kana boyanmıştı. Anlatıyordu:
Zamân o gül gibi gül görmedi zamân olalı
Gülün güzelliği dillerde dâsitân olalı Peygamber Efendimizin hayat hikâyesi…
İskender Pala’nın güçlü kaleminden…
Kitap Şuan çıkacaklar kategorisindedir.
(Not: İndirmek İçin Tıkladığınızda; 5 Saniye Bekleyip Reklamı Geç'e Tıklayıp İndirebilirsiniz)


iskender Pala Bülbülün Kırk Şarkısı indir (Önizleme) TIKLA!
Bize en büyük desteği yorum yaparak sağlayabilirsiniz.
Ayrıca paylaş butonlarını kullanmayı ve kırık linkleri bize bildirmeyi unutmayın