Pdf Kitaplık

Waris Dirie Çöl Çiçeği Pdf E-Kitap indir
Hemen İndir
Waris Dirie Çöl Çiçeği

Waris Dirie Çöl Çiçeği

Waris Dirie Çöl Çiçeği Pdf E-Kitap indir Waris Dirie Çöl Çiçeği Pdf E-Kitap indir
Warıs Dirie, çilde göçebe bir yaşam süren ve kızların sünnet edilmesi gibi gelenekleri hala uygulamakta olan Somalili bir ailenin kızı olarak dünyaya geldi.On iki yaşına geldiğinde, yaşlı bir adamla evlendirileceğini öğrenince, çöldeki ailesini terk ederek kaçar ve onu önce Afrikadaki akrabalarına, oradan Londraya ve sonra da ünlü bir model olacağı Amerikaya götüren ilginç yaşam yolculuğuda başlamış olur.
Gündüzleri Naomi Campbell gibi ünlü modellerle çalışan Waris Dirie, aynı zamanda Birleşmiş Milletlerin bir insan hakları elçisi olarak görevyapmaktadır.Fakat o yine de, geceleri, terk etmek zorunda kaldığı vatanı Somalideki basit yaşamın özlemini çekiyor. Kadınların genel olarak, kendi ayakları üzerinde duran özgür bir birey olma çabası karşısında karşılaştıkları sorunlar, yokluklar ülkesi olan Afrikanın çöllerinde yaşandığında, çok daha çarpıcı ve öğretici bir deneyim haline geliyor. Waris Dirie, bu sorunlarla nasıl baş ettiğini anlatarak, ister Afrikada olsun, ister gelişmiş ülkelerde, benzer sorunlarla karşılaşan tüm kadınlara ışık tutuyor.Dirienin öyküsü aynı zamanda, yılmadan çalışıldığında, insanın her istediğini elde edebileceğini de göler önüne seriyor ve herkese, dirençli ve çalışkan olma konusunda bir ders veriyor.
Waris Dirienin çarpıcı yaşam öyküsünü anlatan bu kitap, on bir ülkede aynı anda yayınlandı ve hemen beyaz perdeye uyarlama çalışmaları başlatıldı.
Warisin öyküsü, gerçek bir kadın kahramanın öyküsü.Herkese esin kaynağı olacak!
-Elton John-
Waris Dirie, çok özel ve yürekli bir insan.Öyküsü herkese esin kaynağı olmalı. Düşlerini gerçekleştirmek için karşısına çıkan tüm engelleri aşmakla kalmamış, aynı zamanda kadınların özgürlüğü adına, çok soylu bir savaşa sagirmiştir."
-Dr. Nafis Sadık-
(Tanıtım Bülteninden)

Waris Dirie Çöl Çiçeği
iyi okumalar vede bol kitaplı günler...
*


Waris Dirie Çöl Çiçeği
Waris Dirie Çöl Çiçeği


(Not: İndirmek İçin Tıkladığınızda; 5 Saniye Bekleyip Reklamı Geç'e Tıklayıp İndirebilirsiniz)


Waris Dirie Çöl Çiçeği Pdf E-Kitap indir TIKLA!
Bize en büyük desteği yorum yaparak sağlayabilirsiniz.
Ayrıca paylaş butonlarını kullanmayı ve kırık linkleri bize bildirmeyi unutmayın