Pdf Kitaplık

Aklınızda Bulunsun
Hemen İndir
q21-300x199TORBA Tasarı’nın internet yayınlarının engellenmesiyle ilgili yeni kurallar getiren bölümü Meclis Genel Kurulu’nda kabul edildi.
Özel hayatın gizliliğinin ihlali gerekçesiyle şikayet bile olmaksızın doğrudan Telekomünikasyon İletişim Başkanı’nın (TİB) emriyle internet yayınları durdurulabilecek.
Beş bölümden oluşan tasarının internetle ilgili yasakları içeren tartışmalı dördüncü bölümünün Genel Kurul’daki görüşmeleri tamamlandı. Son bölümüyle ilgili görüşmeler de tamamlandığında yasa Cumhurbaşkanı’nın onayına sunulacak. Bu düzenlemelerle Türkiye’nin internet alanında Çin, İran ve Suudi Arabistan’la aynı kulvara girdiğini savunan muhalefet sözcüleri, yeni kurulacak ve yasakları uygulayacak olan Erişim Sağlayıcıları Birliği’ni de “kiralık katil” olarak nitelediler. Muhalefetin maddeleri çıkarma ve değişiklik önergeleri AK Partililerin oylarıyla reddedildi.
Konuyla ilgili ayrıntılı bir makale paylaşmak istiyorum. Makaleyi okumak için BURAYI TIKLAYIN.
Şimdi bunları okuduktan sonra buna karşı alınabilecek önlemlerden (O da işe yararsa, bilişimci olduğum halde sistemin halen bunlarıda aşabileceğine inanıyorum.) birkaç tanesini yazayım.
1. DNS Değiştirme (Nadir olarak bazı sitelere bağlanmada işe yaramıyor)
2. VPN Kullanma (En sağlamı )
Bazı VPN sağlayıcıları;
hotsÜcretli ve ücretsiz (Reklam içerir) versiyonları var. Ben bunu kullanıyorum.
 
spotÜcretli ve ücretsiz (Reklam içerir) versiyonları               var. Denedim ama performansını pek beğenmedim.
 
zen Google Chrome ve Firefox eklentisidir. Benim kullandığım başka bir VPN servisidir. Ücretsiz (Reklam içermez) versiyonu var ve bu versiyondan beş faklı ülkeden internette bağlanmış gibi görünebilirsiniz.
Bilenler zaten biliyordu bilmeyenlere duyrulur.
NOT: "Yok kardeşim benim illegalle işim yok devlet bir siteyi engellemişse vardır bir şey." diyorsan önlem almayabilirsin. Son bir şey bu VPN servisleri ile normalde ülkemize kapalı olan sitelere bağlanabiliyoruz.
Ekran Alıntısı

(Not: İndirmek İçin Tıkladığınızda; 5 Saniye Bekleyip Reklamı Geç'e Tıklayıp İndirebilirsiniz)


Aklınızda Bulunsun TIKLA!
Bize en büyük desteği yorum yaparak sağlayabilirsiniz.
Ayrıca paylaş butonlarını kullanmayı ve kırık linkleri bize bildirmeyi unutmayın