Pdf Kitaplık

Büyülenme Hermann Broch Pdf E-Kitap indir
Hemen İndir
Büyülenme Hermann Broch Pdf E-Kitap İndirBüyülenme Hermann Broch Pdf E-Kitap İndir Büyülenme Hermann Broch Pdf E-Kitap İndir Büyülenme Hermann Broch Pdf E-Kitap İndir Büyülenme Hermann Broch Pdf E-Kitap İndir Büyülenme Hermann Broch Pdf E-Kitap İndir Büyülenme Hermann Broch Pdf E-Kitap İndir Büyülenme Hermann Broch Pdf E-Kitap İndir Büyülenme Hermann Broch Pdf E-Kitap İndir Büyülenme Hermann Broch Pdf E-Kitap İndir
Büyülenme Hermann Broch Pdf E-Kitap indir Büyülenme Hermann Broch Pdf E-Kitap indir
“Broch’un Büyülenme adlı romanı yirminci yüzyılın en önemli romanlarından biridir, hattâ belki de Thomas Mann’ın Doktor Faustus’undan daha başarılı olduğu söylenebilir. Her iki eser de Hitlerizmin psikolojik köklerini açığa çıkarmaktadır.”
George Steiner
“Nasıl ki dünya edebiyatında, modern düzyazı alanında İngiltere’yi Joyce, Fransa’yı Proust temsil ediyorsa Hermann Broch da yeni Alman düzyazısını temsil eder.” 
Rudolf Brunngraber
1935 yılında, Hitler’in iktidarı ele geçirmesinden yaklaşık iki yıl sonra kaleme alınan Büyülenme adlı romanda Broch, Avrupa’da faşist sistemlerin nasıl egemen olabildiği sorusuna cevap arar; faşizmin egemen olmasına yol açan psişik, politik ve kitle psikolojisiyle ilgili nedenleri ve mekanizmaları ele alır. Roman, Alpler’de bir köyde geçer. Günün birinde bu köye Marius Ratti adlı bir yabancı gelir ve çok geçmeden her sosyal kesimden, her yaştan insanı gizli umut ve isteklerinin gerçekleşeceğine inandırır. Bunu, çıkar karşıtlıklarından yararlanarak, gençleri militarize ederek, azınlıkları baskı altına alarak, gelecekte köyün komşu köyler üzerinde maddi üstünlüğü ele geçireceğini vaat ederek gerçekleştirir ve kitlesel histeri yaratarak iktidarı ele geçirir.
Büyülenme, otuzlu yılların en önemli antifaşist eserleri arasında sayılmaktadır.
Sayfa Sayısı: 384
Baskı Yılı: 2013
Dili: Türkçe
Yayınevi: İthaki Yayınları
yandex-browser-180613-1024x217

alternatif-link

(Not: İndirmek İçin Tıkladığınızda; 5 Saniye Bekleyip Reklamı Geç'e Tıklayıp İndirebilirsiniz)


Büyülenme Hermann Broch Pdf E-Kitap indir TIKLA!
Bize en büyük desteği yorum yaparak sağlayabilirsiniz.
Ayrıca paylaş butonlarını kullanmayı ve kırık linkleri bize bildirmeyi unutmayın