Pdf Kitaplık

Doğan Cüceloğlu Gerçek Özgürlük Pdf ePub E-Kitap indir
Hemen İndir
gerçek özgürlük


Genç bir üniversite öğrencisi için özgürlük ne anlama gelir? Sıcak bir yatak, bir çalışma masası, yiyecek yemek ve kimseye muhtaç olmadan günlük ihtiyaçlarını karşılayacak parası olması yeter mi? Özgürlük bir gencin nelere sahip olduklarıyla mı, yoksa nasıl var olduğuyla mı ilgili? Bu sorular kendini ve yaşamı ciddiye alan bir genç için önemli.
2001 yılında basılan İyi Düşün Doğru Karar Ver kitabını yeniden yazmak istedim çünkü yıllar içinde benim değişen ve dönüşen düşünce, değerlendirme ve gelişmemin gerisinde kaldığını fark ettim. Kitabı yenilemek için de bana iki haftanın yeteceğini düşünerek kolları sıvadım, çalışmaya başladım. İki haftada bitirmeyi düşündüğüm kitap, yeni kimliğiyle,Gerçek Özgürlük ismiyle karşıma çıktı ve on altı aydan fazla zamanımı aldı.
Ana karakterler, emekli psikoloji profesörü Yakup Bey ve genç üniversite öğrencisi Timur Bey isim olarak aynı kaldı, ama ikisi arasında yer alan sohbetlerin kapsamı ve derinliği değişti. Tahmin edebileceğiniz gibi bir gencin arayışı sohbeti yönlendirdi. Bir insanın gençliği ve yaşlılığı, aynı zaman ve mekânda karşılaşıp sohbete başlayınca, geçmiş ve gelecek kaynaşıyor, birbiri içine geçiyor. Bu kitabın bazı sayfalarını yazarken gözyaşlarımın bana eşlik ettiğini de bilmenizi isterim.
Gerçek Özgürlük’ü yazdığım için mutluyum.
Umarım bu kitap okurun, içindeki o özgür gücü keşfetmesine ve onun o gücün kaynağıyla sohbet etmesine yardımcı olur.
Üniversite öğrencisi Timur ile profesörlükten emekli Yakup Bey tanışırlar. Yakup Bey, Timur'un gözlerinde duygu, düşünce ve davranışlarıyla yaşamı özgürce kucaklayamayan, özüne ulaşamamış bir gencin iç yalnızlığını ve burukluğunu görür. Aylar sürecek bu sohbet Timur için kültür robotluğundan "şahsiyet" olmaya götüren bir özgürlük yolculuğuna dönüşür.
(Tanıtım Bülteninden)

Doğan Cüceloğlu Gerçek Özgürlük Pdf E-Kitap indir  Doğan Cüceloğlu Gerçek Özgürlük Pdf E-Kitap indir hemen ücretsiz indirin
Türkçe
352 s. -- 2. Hamur-- Ciltsiz -- 14 x 20 cm
İstanbul, 2014
ISBN : 9789751416483
Kitap Eklenmiştir. İndirme Linkleri Yenilenmiştir. ePub ve Pdf Olarak indir Oku. Keyifli Okumalar.

 www.e-kitaphanem.com ePub,Pdf İndir ücretsiz             alternatif-link

www.e-kitaphanem.com ePub,Pdf İndir ücretsiz              alternatif-link
(Not: İndirmek İçin Tıkladığınızda; 5 Saniye Bekleyip Reklamı Geç'e Tıklayıp İndirebilirsiniz)


Doğan Cüceloğlu Gerçek Özgürlük Pdf ePub E-Kitap indir TIKLA!
Bize en büyük desteği yorum yaparak sağlayabilirsiniz.
Ayrıca paylaş butonlarını kullanmayı ve kırık linkleri bize bildirmeyi unutmayın