Pdf Kitaplık

Kutu Adam - Abe Kobo Pdf E-Kitap indir
Hemen İndir


Unutulmaz 'Kumların Kadını'nın yazarı Abe Kobo, günümüz Japon yazarlarının en başta gelenlerindendir. Modern çağın korkunç bir teşbihsel ifadesi olan Kutu-Adam, bize biraz Beckett'in oyunlarındaki tarzı çağrıştırıyor. Kutu Adam - Abe Kobo Pdf E-Kitap indir
Kafasını ve vücudunun üst tarafını kartondan bir kutu içine gömen bu adam, insanoğlunun hor görmesiyle bir fıçıya sığınmış alaycı bir Diyojen değildir. Bir karşıt kahramandır, kötülüğü güçsüzlük olan efsanevi bir varlıktır. Bir bakıcıdır aynı zamanda, çünkü dış dünya ile kurabildiği tek ilişki bakışı sayesinde olmaktadır. Bu belirsiz, anonim kişilik toplumsal baskılardan korunmak için kendi ile başkaları arasına bir ekran yerleştirmiştir; kutu ise, onun için hem güven verici hem de koruyucudur. Acı çekmesine ve yapayalnız olmasına rağmen mizaha ve hatta aşka da yetkindir. Kutu Adam - Abe Kobo Pdf E-Kitap indir Ellie elini teknenin yanından sarkıtarak, dalgalarla oynuyordu. “O zaman gitmeyeceğim,” dedi düz bir ses tonuyla. “Ama nasıl hayır diyebilir ki?”
Ama Graham’m söylemek isteyip de dilinin varmadığı bir şey vardı. İkisi de bunu düşünüyordu aslında. Önceki gece olanlar babasının düzenlediği hayır gecesini etkilerse El-lie’yi o anda geri çevirebilirdi. Graham, Ellie’nin neden hemen yola çıkmak istediğini anlamıştı şimdi. Oraya haberlerden önce ulaşmak istiyordu.
Ayağa kalktı ve etrafından dolaşarak dümenin yanma geldi. Graham yolundan çekilip ona yol verdi. Ellie vitesi değiştirince teknenin burnu sudan hafifçe yükseldi. Motorların sesi yükselirken tekne de hızlandı.
Graham teknenin yanından aşağı baktığında balıkların koyu gölgelerini görebiliyordu. İşler farklı şekilde gelişseydi şu anda burada babasıyla olabilirdi. Şu an huzur dolu bir sessizlikte, ellerinde oltalarıyla balıkların yeme gelmesini bekliyor olurlardı herhalde.
Kendisi de doktor olan Abe Kobo için, yıkık bir kişilik herhangi bir yolla yeniden şekillendirilebilir. Kutu-adam da, sevdiği kadın sayesinde, kendi iradesiyle boynundaki zincirden kurtulacaktır. Kutu Adam - Abe Kobo Pdf E-Kitap indir
Kutu Adam - Abe Kobo Pdf E-Kitap indir
Sayfa Sayısı: 164
Baskı Yılı: 1993
Dili: Türkçe
Yayınevi: Remzi Kitabevi

(Not: İndirmek İçin Tıkladığınızda; 5 Saniye Bekleyip Reklamı Geç'e Tıklayıp İndirebilirsiniz)


Kutu Adam - Abe Kobo Pdf E-Kitap indir TIKLA!
Bize en büyük desteği yorum yaparak sağlayabilirsiniz.
Ayrıca paylaş butonlarını kullanmayı ve kırık linkleri bize bildirmeyi unutmayın