Pdf Kitaplık

Oktay Sinanoğlu Bye Bye Türkçe Pdf E-kitap indir
Hemen İndir

Oktay Sinanoğlu Bye Bye Türkçe Pdf E-kitap indirOktay Sinanoğlu Bye Bye Türkçe Pdf E-kitap indir
ATİLLA İLHAN: ABD Bilim ve sanat Akademisinin ilk ve tek Türk üyesi; iki kere Nobel adayı... Kim bu adam? Kim bu çetin Türkçe öğretim savaşçısı? Onu niye hepimiz yeterince tanımıyoruz? Sinanoğlu, ABD gibi nam ülkede çok genç yaşında profesör olmuş bir harika çocuk; ülkesindeki "Amerikan Rüyası"nın yanlış yayğınlığından, Türkçenin itilip kakılarak, herhangi bir sömürgedeki "yerli dili" muamelesi görmesinden son derece rahatsız." (Cumhuriyet, 24.05.2000)
YALÇIN PEKŞEN: Akıl, zekâ ve en sonunda deha: Oktay Sinanoğlu... Time mecmuası "Mucize Profesör" diye yazdı... Newsweek, New York Times, Avrupa dergileri; Der Spiegel, vs. Kıyamet koptu sizin anlayacağınız...ABD gazeteleri kısa bir süre önce birinci sayfalarından Sinanoğlunun bu yıl kimya dalında Nobele aday olduğunu yazdılar.
Bye Bye Türkçe, Oktay Sinanoğlu tarafından Kasım 2005'te yazılmış bir kitaptır.
Kitapta Oktay Sinanoğlu yabancı dil öğrenmenin bu kadar revaçta olduğu, dil bilmeyenin ikinci sınıf vatandaş muamelesi gördüğü bir ülkede o ülkenin dilinin giderek yozlaştığını ve başka dillerin etkisi altına girdiğini anlatmaktadır. Bir Amerikan rüyasının yanlış yaygınlığından Türkçe nin itilip kakılarak,herhangi bir sömürgedeki 'yerli dili' muamelesi görmesinin rahatsızlığı dile getirilmiştir

Sayfa Sayısı: 426
Baskı Yılı: 2010
Dili: Türkçe
Yayınevi: Bilim+Gönül

Pdf Tıkla indir   /   Epub   /  Turbobit   /   Hitfile   /   Alternatif
(Not: İndirmek İçin Tıkladığınızda; 5 Saniye Bekleyip Reklamı Geç'e Tıklayıp İndirebilirsiniz)


Oktay Sinanoğlu Bye Bye Türkçe Pdf E-kitap indir TIKLA!
Bize en büyük desteği yorum yaparak sağlayabilirsiniz.
Ayrıca paylaş butonlarını kullanmayı ve kırık linkleri bize bildirmeyi unutmayın