Pdf Kitaplık

Emmanuele Bernheim O'nun Karısı pdf indir
Hemen İndir
Niye açtın ki bu konuyu?” Tekrar omuz silktim. Annem lokmasını bitirdi ve arkasından bir yudum soğuk çay içti. Sandalyesinde geriye yaslandı ve pencereden dışarı baktı. “O hastalarımdan biriydi. Irak’taki ilk görevinden yeni dönmüştü. Sivil kıyafetlerinin içinde bile her santiminde asker olduğu belliydi. Kafasında bir şapka vardı. Hani şu eski beyaz Tigers şapkalarından? Beni görünce şapkayı çıkardı ve önünde tuttu. Sanki ben generalmişim gibi hazır olda duruyordu.”
Bu anıyla yüzü değişti, yumuşadı, canlandı. îşte o zaman ilk defa onun da bir zamanlar güzel olduğunu düşündüm. Tuhaftı.
“O zamanlar yakışıklıydı. Uzundu, kaslıydı. îyi biri gibi görünüyordu. Savaş veya geri döndüğünde nasıl olacağı hakkında hiçbir şey bilmiyordum. İki görevi arasındaki o iki ayda flört ettik. Sonra iş ciddiye bindi. Ona yazacağımı, onu bekleyeceğimi söyledim. Yaptım da.” Bakışlarını sol eline kaydırarak ince altın bir halka üstündeki minik taşa odaklandı. Yüzündeki yumuşaklık ve canlılık kayboldu. Birden o bildiğim, yorgun, içine kapanık anneme dönüştü. “Onun... Şimdiki haline dönüşeceğini fark etmedim. Hepsi bir anda olmadı. Yavaş yavaş bu hale geldi. Yanan bir yemekle, aptal bir soruyla, kötü bir gün veya kötü bir rüyayla başladı. Hepsi Travma Sonrası Stres Bozukluğundan işte. Ama bu konuda hiçbir şey yapmadı. Yardım almadı. Gitgide daha çok zalimleşti.”
Ne diyeceğimi bilemiyordum. “Onu sevdin mi?”
“Onu sevdim mi?” Yüzüğü parmağında çevirdi. Bana bakmıyordu. “Belki. Bilmiyorum. Söylemek zor. Aşk filmlerindeki gibi değildi.” İşte o zaman kafasını kaldırıp baktı. Yüzünde sinsi bir bakış vardı. Bu, yıllar sonra gösterdiği ilk duygu ifadesiydi. “Birine âşık mı oldun, Jason?”
Tavuk parçalarını tabağımın kenarına ittim. “Bir kız var. Aşk olup olmadığından emin değilim ama ondan çok hoşlanıyorum.” Bunu ona neden anlattığımı, bütün bunların nereden çıktığını bilmiyordum.
Bir süre sessiz kaldı. “Dikkatli ol. Bazen zor oluyor.” Bakışlarımla buluştu. “Keşke onunla tanışabilseydim ama onu neden buraya getirmek istemediğini anlıyorum.”
Kafamı çevirdim. “Evet. Bu pek iyi bir fikir değil. Babam anlayışla karşılamaz.”(Not: İndirmek İçin Tıkladığınızda; 5 Saniye Bekleyip Reklamı Geç'e Tıklayıp İndirebilirsiniz)


Emmanuele Bernheim O'nun Karısı pdf indir TIKLA!
Bize en büyük desteği yorum yaparak sağlayabilirsiniz.
Ayrıca paylaş butonlarını kullanmayı ve kırık linkleri bize bildirmeyi unutmayın