Pdf Kitaplık

Fener Bekçisi - Jeanette Winterson pdf indir
Hemen İndir


Babasını hiç tanımayan, annesinin ölümüyle sahipsiz kalan Gümüş'ü Cape Wrath Feneri'nin bekçisi yaşlı Pew yanına alır. Fener suya vuran ışığıyla geçmişi ve bugünü aydınlatırken, Pew'un okyanus kadar derin hafızasından hikâyeler su yüzüne çıkar: 19. yüzyılda inşa edilen Cape Wrath'in ve kurucusu Babil Dark'ın tuhaf hikâyesi. Din adamı Dark, biri karanlık ve yalanlara gömülmüş, diğeriyse tutkulu bir aşkın ışığına bürünmüş iki yaşam sürmüştür. Gümüş için ise Dark'ın hayatı, onu kendi karanlığından aşka taşıyan yol haritası olacaktır.
Fener Bekçisi - Jeanette Winterson pdf indir
Jeanette Winterson, Fener Bekçisi'nde hikâye anlatmanın ve sevginin dönüştürücü gücü hakkında modern bir masal anlatıyor, her zamanki orijinalliği ve çarpıcılığıyla… Beyaz ve mavi Igloo soğutucunun kapağını açtı ve altılı bir Coca Cola paketi, dört sandviç ve bir paket cips çıkardı. “Çok iyi olmadığının farkındayım ama yiyecek sonuçta.” Dört sandviçi iki parçaya ayırdı ve sırayla iki kısmı da gösterdi. “Bunlar hindi, Dijon ve gravyerli, bunlar da jambon, çedar peyniri ve mayonezli. Fener Bekçisi - Jeanette Winterson pdf indirOturdu ve yanındaki battaniyeyi işaret etti. Arkasına uzandı ve aradaki camı açtı. Country şarkısının yumuşak ezgileri duyuldu. Şarkı barut ve kurşun hakkındaydı. Uzun bir an tereddüt ettim. Sonra yanına oturdum ve hindi etli sandviçlerden birini aldım. Sandviçlerimizin yarısını yedikten sonra o kendi sandviçini kucağına koydu ve bakışlarımla buluştu. “Dinle, Beck. Bu benim sorunum, tamam mı? Büyütme. Ben iyiyim. Baş edemeyeceğim bir şey değil.” “Anlamıyorum sadece. Neden kimseye söylemedin?” Fener Bekçisi - Jeanette Winterson pdf indir
Mantıksız, dik başlı, inatçı ve saçma kurallarıyla beni isyana sevk ediyor. Ama beni seviyor. Kendi tarzında. Beni asla incitmez. Sadece olabileceğimin en iyisi olmamı istiyor. Ben in bulaştığı belalar yüzünden böyle.”
“Babamın ruhunda gizli bir öfke ve şeytanlar var.” Jason m sesi şaşırtıcı derecede yumuşaktı, sözleri şiirseldi. “îlk profesyonel maçında sakatlanmış ve kariyeri bitmiş. Yapmak istediği tek şey profesyonel ligde futbol oynamakmış ama artık oynayamayacakmış. Buraya, Michigan’a ailesinin yanına dönmek zorunda kalmış. Babası, benim babamın bana davrandığından da kötü davranıyormuş ona. En sonunda polis kuvvetlerine katılmış ve hemen evden taşınmış. Ama sonra Körfez Savaşı çıkmış ve bunu fırsat olarak görmüş. Orduya katılmış ve Irak’ı iki sefer dolaşmış. Üniversite diploması veya eğitimi yokmuş. Çok ağır şeyler görmüş. Becca. Gerçekten çok kötü şeyler. Çok kötü şeyler deyapmış, hepsi de Sam Amca’nın1 emirleriyle. Bütün bunlar onu korkutmuş. İçten içe. Diyeceğim o ki onun da kendi sebepleri var. Ama tabii bu bana yaptıklarını doğru kılmıyor.”
Uzun bir süre sessiz kaldım. Radyoda çalan farklı bir şarkıyı dinledim. Siyah gökyüzündeki yıldızların parlayışını izledim. “Babanın başından geçenleri nasıl bu kadar iyi biliyorsun?” Jason ağız dolusu cipsle birlikte cevap verdi. “Çok içiyor. Yeterince içtiği zaman beni dövmek yerine konuşuyor. Sanki Fener Bekçisi - Jeanette Winterson pdf indir ben onun birliğinden biriymişim gibi bana hikâyeler anlatıyor.” Yutkundu ve gökyüzüne baktı. “O hikâyelerden nefret ediyorum. Dayak yemeyi tercih ederim.”
Sert bir rüzgâr esti ve kazağımı delip geçti. Titredim. Jason avuçlarını yere koydu ve ayağa kalktı. Kamyonetin içine doğru eğildi ve ceketini aldı. Tereddüt etti ama sonra fotoğraf makinesini de aldı. Tekrar yanıma geldi, yedek lastiğin üstüne çıktı ve ceketi omuzlarıma attı. Ceket, ağır ve sıcaktı. Jason’m kokusunu taşıyordu. Fener Bekçisi - Jeanette Winterson pdf indir
Fotoğraf makinesini kaldırdı ve yüzünde bir sırıtışla bana baktı. “Çektiğim bir fotoğrafı görmek ister misin?” Hevesli bir şekilde başımı salladım. “O zaman pazarlık etmen lazım. Sen bana yazdığın bir şeyi gösterirsen, ben de sana çektiğim bir fotoğrafı gösteririm.”
Yutkundum. “Ben... Ben bilemiyorum. Yazdıklarımı daha önce kimseye göstermedim. Hiç kimseye. Benim günlüğüm gibi.” Fener Bekçisi - Jeanette Winterson pdf indir
Jason çantayı göstererek başını salladı. “Fotoğraflarım da benim için aynen öyle. Hepsi özel. Sadece bana ait çünkü bu şekilde eğleniyorum. Hiç kimse, Kyle bile fotoğraf çektiğimi bilmiyor. Benim için de günlük gibi bir şey. Benim sözcüklerle aram iyi değildir. Onlar yerine fotoğraflarımı kullanıyorum.” “Böyle bir şeyi neden sır olarak saklıyorsun ki?” diye sordum. “Utanç verici filan değil. Havalı. 
Entertainment Weekly 
Fener Bekçisi - Jeanette Winterson pdf indir
Sayfa Sayısı: 200
Baskı Yılı: 2010
Dili: Türkçe
Yayınevi: Turkuvaz(Not: İndirmek İçin Tıkladığınızda; 5 Saniye Bekleyip Reklamı Geç'e Tıklayıp İndirebilirsiniz)


Fener Bekçisi - Jeanette Winterson pdf indir TIKLA!
Bize en büyük desteği yorum yaparak sağlayabilirsiniz.
Ayrıca paylaş butonlarını kullanmayı ve kırık linkleri bize bildirmeyi unutmayın