Pdf Kitaplık

George Orwell Bin Dokuz Yüz Seksen Dört Pdf Kitap indir
Hemen İndir
Parti'nin dünya görüşü, onu hiç anlayamayan insanlara çok daha kolay dayatılıyordu. (...) Her şeyi yutuyorlar ve hiçbir zarar görmüyorlardı çünkü tıpkı bir mısır tanesinin bir kuşun bedeninden sindirilmeden geçip gitmesi gibi, yuttuklarından geriye bir şey kalmıyordu.
George Orwell Bin Dokuz Yüz Seksen Dört Pdf Kitap indir
George Orwell'in kült kitabı Bin Dokuz Yüz Seksen Dört, yazarın geleceğe ilişkin bir kâbus senaryosudur. Bireyselliğin yok edildiği, zihnin kontrol altına alındığı, insanların makineleşmiş kitlelere dönüştürüldüğü totaliter bir dünya düzeni, romanda inanılmaz bir hayal gücüyle, en ince ayrıntısına kadar kurgulanmıştır. Geçmişte ve günümüzde dünya sahnesinde tezgâhlanan oyunlar düşünüldüğünde, ütopik olduğu kadar gerçekçi bir romandır Bin Dokuz Yüz Seksen Dört. Güncelliğini hiçbir zaman yitirmeyen bir başyapıttır; yalnızca yarına değil, bugüne de ilişkin bir uyarı çığlığıdır.
George Orwell Bin Dokuz Yüz Seksen Dört Pdf Kitap indir
Scarlett duyumsal deneyimlerin, hatıralan uyandırması fikrini sevmişti. 2005 yazına ait bir şarkı duymanın sizi o zamana geri götürmesi gibi. Ya da belli bir kolonyanm kokusunu almanın, aklınıza eski bir sevgiliyi getirmesi. Scarlett’ın onunla Jane’in Santa Barbara’daki yaşamlarıyla ilişkilendirdiği türlü türlü duyumsal deneyimi vardı. Güneş kreminin Hindistan cevizi kokusu. (Plaj, erkekleri kesmek, bir önceki akşamın kötü geçen randevuları hakkında derdeşmek.) Yabanmersinli pankeklerin tadı. (Jane’in babası çok iyi yapardı ve iki kız, yatılı misafirliklerin ardından pazar sabahlan bunlardan bol bol yerlerdi.) Gökyüzünde takımyıldızlar görmek. (Sekiz yaşındalarken Scarlett Jane’e kendi favorisi Avcı dâhil olmak üzere, takımyıldızlannın isimlerini öğretmişti.) George Orwell Bin Dokuz Yüz Seksen Dört Pdf Kitap indir
Sayfa Sayısı: 352
Baskı Yılı: 2015
Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları
(Not: İndirmek İçin Tıkladığınızda; 5 Saniye Bekleyip Reklamı Geç'e Tıklayıp İndirebilirsiniz)


George Orwell Bin Dokuz Yüz Seksen Dört Pdf Kitap indir TIKLA!
Bize en büyük desteği yorum yaparak sağlayabilirsiniz.
Ayrıca paylaş butonlarını kullanmayı ve kırık linkleri bize bildirmeyi unutmayın