Pdf Kitaplık

Görünüre Dair Küçük Bir Teoriye Doğru Adımlar John Berger Pdf indir
Hemen İndir
Patika kıvrılıp meşe ağaçlarının altına doğru ilerlerken kamyonet tehlikeli bir biçimde yanlara doğru sallanıyordu. Yaklaşık bir kilometre daha gittikten sonra kamyonet bir hiçliğe düştü. Çimlerin üstünde ve ağaçların arasında sarsılmaya başladık. Yer düzleşti ve yavaş yavaş alçalmaya başladı. Her adımla birlikte daha da dikleşiyordu. Kamyonet dik bir açıda ileri doğru atılmaya çalışıyordu. En tepeye çıkınca, Jason kamyoneti yana döndürdü ve motoru durdurdu. Radyoyu kapatmadı. Farları kapattı, battaniyeyi aldı, kamyonetten indi. Bana da onu takip etmemi işaret etti. Kapımı açtım ve yere indim. Soğuk hava beni hemen üşütmüştü. Jason kamyonetin arka tarafındaki yatağın arkasını indirdi. Ayağa kalktı ve beni bekledi. Kamyonete tırmanmaya başladım ama Jason eğildi, benim koltuk altlarımdan tutup kolayca kaldırdı. Birden ayağım yerden kesilince çığlık attım, ayaklarım yatağın zeminine değince ileri doğru atıldım ve kollarımı Jason a doladım. Görünüre Dair Küçük Bir Teoriye Doğru Adımlar John Berger Pdf indir
“Jason! Bir daha yapma şunu!” Nefesim Jason’ın uzun kollu tişörtünün kumaşına çarpıyordu. Parfüm, deodorant, ter ve baharatlı, tanımlayamadığım başka bir şey kokuyordu.
“Korktun mu?” Eğlenmiş ve halinden memnun bir hali vardı. Rahatsız bir şekilde nefes verdim ve kafamı kaldırarak ona baktım. “Biraz afallamış olabilirim ama korkmadım. Bir dahaki sefere bir kızın ayağını yerden kesmeden önce uyar, tamam mı?” Jason kıkırdadı. “Gerçekten çok güçlüsün, değil mi?” Görünüre Dair Küçük Bir Teoriye Doğru Adımlar John Berger Pdf indir
Omuz silkti. “Çok antrenman yapıyorum. Çoğu zaman futbol için, bazen de kaçış olsun diye.”
“Kaçış mı? Ne demek istiyorsun?”
Tereddüt etti. “Iıı... Tamam, dinle bakalım. Çok iyi bir aile hayatım olduğunu söyleyemem. Becca. Babamın mükemmel olmam için beni nasıl zorladığını anlatmıştım değil mi? O... Her zaman nazik olamayabiliyor. Çok kavga ediyoruz. Bazen... Sakinleşmeye ihtiyacım oluyor. Hepsi bu.”
İşte şimdi parçalar yerine oturmuştu. Söylediklerinin altında neler yatabileceğin! düşününce midem kasıldı. “Sana vuruyor mu, Jason?” Geri çekildim ve yüzünü dikkatli bir şekilde inceledim. Tabii ki sorudan kaçıyordu.
Yüz ifadesi sertti. Hiçbir şeyi belli etmiyordu. Bana baktı. “Endişelenme, tamam mı? Sen bu işe karışma. Benim kurtarılmaya ihtiyacım yok.”
Kaşlarımı çattım. “O zaman bu evet demek oluyor. Neden kimseye söylemedin?”
Görünüre Dair Küçük Bir Teoriye Doğru Adımlar John Berger Pdf indir

Sayfa Sayısı: 52
Baskı Yılı: 2014
Dili: Türkçe
Yayınevi: Metis Yayıncılık

(Not: İndirmek İçin Tıkladığınızda; 5 Saniye Bekleyip Reklamı Geç'e Tıklayıp İndirebilirsiniz)


Görünüre Dair Küçük Bir Teoriye Doğru Adımlar John Berger Pdf indir TIKLA!
Bize en büyük desteği yorum yaparak sağlayabilirsiniz.
Ayrıca paylaş butonlarını kullanmayı ve kırık linkleri bize bildirmeyi unutmayın