Pdf Kitaplık

Noa Noa - Paul Gauguin Pdf E-Kitap indir
Hemen İndir


On dokuzuncu yüzyılın büyük izlenimci ressamı Paul Gauguin, güçlüklerle dolu yaşamına eşine az rast­lanır, büyük bir yapıt sığdırmadı yalnızca. Büyük, serüvenli yolculuklar, tutku dolu aşklar, büyüleyici arka­daşlıklarla dolu dolu yaşadı. Gauguin, yozlaşmış Avrupalı değerlerinden tiksiniyordu. Yaşamı çıkarsız ilişkilerde, doğal güzelliklerin içerisinde arıyordu. Bu arayış onu Tahitiye sürüklemiş, orada mutlulukla yaşamıştı. Sanatının özgün ürünlerim de orada vermişti.
Noa Noa - Paul Gauguin Pdf E-Kitap indir
"Noa Noa", Gauguinin kaleminden bir Tahiti günlüğü, tadı­na doyulmaz bir metin. Tahiti, bu metinde Gauguine şunu söyletiyor: Her şey çok güzel olduğu için, her şey çok güzeldir...
Noa Noa - Paul Gauguin Pdf E-Kitap indir
Elliotla doğa yürüyüşüne gittim.” Başparmağıyla elimin boğumlarını ileri geri okşuyordu. Nefesim hızlandı ve kalbim tekledi. Bunu bana nasıl yapıyordu? Vücudumun sadece çok küçük bir kısmına dokunuyor olsa da hormonlarım uçuşa geçmişti.
Helikoptere yolculuğumuz kısa sürdü ve ben daha anlamadan gelmiştik. Ünlü helikopterin nerede olabileceğini merak ettim. Şehrin binalarla kaph bir bölgesindeydik ve helikopterlerin kalkması ve inmesi için alan gerektiğini biliyordum. Taylor arabayı park edip indi ve kapımı benim için açtı. Christian sadece bir an sonra yanımdaydı ve tekrar elimi tuttu.
“Hazır mısın?” diye sordu. Başımı eğdim ve, Her şeye, demek istedim, ama fazla gergin ve heyecanh olduğum için kelimelere ses veremiyordum.
Taylor.” Şoförünü kısaca selamladı ve dosdoğru binamn içme, bir dizi asansörün durduğu alana yürüdük. Asansör! Bu sabahki öpüşmemizin anısı, bana musallat olmak için geri gelmişti. Gün boyu başka hiçbir şey düşünmemiş, Clayton’s’ın kasasında hayaller kurmuştum. Bay Clayton beni dünyaya döndürmek için iki kez seslenmek zorunda kalmıştı. Dikkatimin dağıldığını söylemek yılın hafife alması olurdu. Christian dudaklarında belli belirsiz bir gülümsemeyle bana bakıyordu. Ha! O da aynı şeyi düşünüyordu.
Duygusuz bir ses ve gözlerinde muzip bir ışıltıyla, “Sadece üç kat,” dedi. Telepati yeteneğinin olduğuna şüphe yoktu. Ürkütücüydü.
Asansöre binerken, duygusuz bir ifade takınmaya çalıştım. Kapılar kapandı ve işte, aramızda çıtırdayan tuhaf elektrikli çekim yine oradaydı ve beni esir alıyordu. Boş bir yok sayma çabasıyla gözlerimi yumdum. Elimi tutan eh sıkılaştı ve beş saniye sonra, kapılar binanın çatışma açıldı. Ve işte, mavi harflerle yazıh GREY ŞİRKETLER TOPLULUĞU adım ve logosunu taşıyan beyaz helikopter oradaydı. Bunun şirket malının kötüye kullanımı olduğuna hiç şüphe yoktu.
Sayfa Sayısı: 98
Baskı Yılı: 2009
Dili: Türkçe
Yayınevi: Kavis Kitap(Not: İndirmek İçin Tıkladığınızda; 5 Saniye Bekleyip Reklamı Geç'e Tıklayıp İndirebilirsiniz)


Noa Noa - Paul Gauguin Pdf E-Kitap indir TIKLA!
Bize en büyük desteği yorum yaparak sağlayabilirsiniz.
Ayrıca paylaş butonlarını kullanmayı ve kırık linkleri bize bildirmeyi unutmayın