Pdf Kitaplık

Paranormal Activity 5 izle
Hemen İndir

Paranormal Activity 5 İzle
    Doğa üstü olayları kendine has yorumu ile sentezleyen filmi serisinin beşinci filminde kahramanları gene mistik olaylar bırakmıyor. Doğa üstü güçlerin tesadüfen kameraya yansıması ile el kamerası tekniği kullanılarak oluşturulan filmde, doğa üstü mistik olaylara değiniliyor. Film enteresan bir şekilde bizim yerli yapımı olan ve merkezinde Kuran’da da geçen cin olgusuna benzer bir olguyu ele alıyor. Yapımcı şirketin gerçek hayattan derleyerek oluşturduk dediği film için, “Cin” olgusuna benzer olguların işlenmesi akıllara acaba yapımcılar Türk sinemasından mı etkilendi sorusunu getiriyor. Bir diğer Paranormal Activity 5 izleyenlerin getirdiği yorum da filmde bu denli cin benzeri öğelerin işlenmesi, islam dininin gerçekliğine dem vuran türden bir olgu. Yani yapımcı firma gerçek olayları derleyerek oluşturduğunu iddia ettiği filmde, bu olguları işlemesi istemsizce islama karşı yönelim gösteren bir refleks niteliğinde.
     Serinin ilk filmde Katie ve Micah ikilisinin başlarından geçen doğa üstü ve birbirinden korkunç mistik olaylar, ikinci filmde ailenin bir eve taşınmasıyla devam ediyor.  Hunter isimli bir bebeğe sahip olan aile, Katie’nin bebeği kurban etmek için almasıyla bir kabusu yaşamaya başlıyor. Film burada bitiyor ve yapımcılar serinin üçüncü filmini çekiyor. Serinin üçüncü filmde, bu olayların ne kadar eskiye dayandığını gösteren senaristler, Katie ile onun küçük kardeşinin küçükken yaşadığı garip olayları ele alıyor. Bir tarikat üyesi olan Katie’nin büyükannesi tarafından tarikat tarafından verilen görevle doğacak olan ilk erkek çocuğun şeytana kurban edilmesi gerektiği vurgulanıyor. Filmin sonuna doğru babaları ölen aile büyükannenin kızlarını alıp gitmesi ile son buluyor. Serinin üçüncü filmi bu şekilde noktalanıyor ve akıllı senartistler, bu olay örgüsü üzerine serinin dördüncü filmini tekrar ileriki zamanlarda çekiyor. Dördüncü filmde, Katie, Hunter’ı evlatlık olarak bir aileye verdiği izleyiciye yansıtılıyor. Evlatlık verildiği ailede, Hunter’ın peşini bırakmayan varlıklar, Hunter’ı evlatlık alan ailenin komşularının da tarikat üyesi olması ile iyice sarpa sarıyor. Komşular, dördüncü bölümde Hunter’ı kurban etmek için tüm güçlerini sarf eder. Bu durumun farkına varan Hunter’ın üvey ablası, Hunter’ı korumak adına komşularının evine gidiyor ve burada öldürülüyor. Filmin sonunda Hunter’ı alan komşular, Paranormal Activity 5 izlemek isteyenler için yeni kapıyı aralıyor.
      Paranormal Activity 5 izlemek isteyenleri dördüncü filmde bırakan Hunter’ı ele geçiren komşular karşılıyor.  İşaretlenmiş olanlar serinin beşinci filminde çok geniş bir coğrafyaya yayılmış durumda, serinin ilk filmde, Katie ile eşinin evlerinde bir kapı olduğu fark ediliyor. Bu kapı, ruhlar dünyasına açılan bir boyut niteliğinde. Böylelikle Paranormal Activity 5 filmi, birinci filme bağlanıyor. Serinin beşinci bölümünde birinci filmde yer almayan Katie’nin kocasını öldürme sahnesi açık bir şekilde yer alıyor.
     Paranormal Activity filmlerinin her birisi bir diğeri ile bağlantılı. Altıncı filmde, ruhlar dünyasının boyut kapısına nasıl gelindiğine dem vurulacağı senaristler tarafından ortaya atılsa da, kesin olarak bilinmemekte.

     Yazımızın ilk başında da söz ettiğimiz gibi serinin beşinci filmi pek çok kere cin olgusuna benzer bir olguya değiniliyor.  Filmde, yerli yapımı olan dabbe serisinde duymaya alışık olduğumuz derin, haykırma sesleri, Paranormal Activity 5 filmde de çokca yer almakta. Ayrıca, efekt sahneleri, ansızın izleyici karşısına çıkan mistik canlılar izleyicinin her dakika filme bağlı kalmasını sağlıyor. Film, üç boyutlu görsel öğelere de dem vuruyor.  Ancak, serinin beşinci filmini izlemeden önce, ilk dört seriyi izlemediyseni mutlaka izlemenizi öneririz. Zira, filmin bağlantılı olduğunu göz önüne alırsak, direkt beşi izlemek filmden bir şey anlamamanıza sebep olacaktır.

(Not: İndirmek İçin Tıkladığınızda; 5 Saniye Bekleyip Reklamı Geç'e Tıklayıp İndirebilirsiniz)


Paranormal Activity 5 izle TIKLA!
Bize en büyük desteği yorum yaparak sağlayabilirsiniz.
Ayrıca paylaş butonlarını kullanmayı ve kırık linkleri bize bildirmeyi unutmayın