Pdf Kitaplık

Ardımda Kalanlar - Ellen Marie Wiseman
Hemen İndir
Çıkmazdaysa yüreğiniz, hikâyemi dikkatli okuyun, belki de bu sizin hikâyenizdir…

Hiç uçurumun kenarında olduğunuzu hissettiniz mi? Ya da ayaklarınızın altındaki kaya parçalarının koparak düştüğünü… Ben artık öyle hissediyorum ve gitgide karanlığa düşüyorum. İhanetin en ağırını en yakınlarımdan gördüm. Anne ve babamdan… Tek suçum, onların isteklerine boyun eğmememdi. Tek suçum, onların değil de yüreğimin seçtiği adamı sevmemdi… Neden insanlar kendileri gibi olmayanı ötekileştirir ki? Bu başkaldırımın bedelini çok ağır ödüyorum. Bir akıl hastanesine kapatıldım. Tüm hayatım çalındı benden. Sevdiğim adam… Dünyaya getireceğim çocuğum belki de…

Ne zormuş insanın kendinde olduğunu ispat etme çabası. Ve artık aklım yerinde mi bilmiyorum ama yüreğimin hâlâ aklı başında. Buradan kurtulmak istiyorum. Gün yüzüne kavuşup rüzgârın saçlarımı savuruşunu hissetmek, denizin tuzlu kokusunu içime çekmek istiyorum. Tek ümidim bu yazdıklarımı birinin bulması. Ne kadar zaman alır bilinmez, fakat bu satırları okuyacak kişiye sesleniyorum: Benim adım Clara Elizabeth Cartwright ve bu, benim hikâyem. Seçim senin, ya hikâyeme ortak ol ya da diğerleri gibi görmezlikten gel beni… Ardımda Kalanlar, anlattıkları ve karakterleriyle kurgu ürünü olsa da hikâyenin çıkış noktası gerçeğe dayanmaktadır. Tüm gizemleri içinde barındıran, duygu yüklü bu kitabı gözyaşları eşliğinde bitirdiğinizde, kendinizi sorgulamadan edemeyeceksiniz…

Koyu renk cam yukarıya çıkıp kapandı. Natalie döndü ve Blake’in kocaman kırmızı Ford’u yolun aşağısına sürüp garaj yoluna girmesini izledi. Charlotte’un elini tutmak için uzanınca neredeyse Sparky’ye takılıp düşecekti. Köpeği bir hafta sonra açılacak olan bir eğitim okuluna yazdırmıştı. “Sparky’nin okuluna, ona kayışıyla beraber yürümeyi öğretmesini söyleyeceğim.” Birkaç adım attı fakat Charlotte yerinden kıpırdamıyordu.

“Blake’i beklemek zorundayız.”

“Bize yetişeceğini söyledi.” Gerçi Natalie bundan da şüpheliydi. Onu en son görüşünde, anacaddenin orta yerinde üzerine çıkmakla tehdit etmiş, ardından da Frankie’ye bağırmıştı.

Charlotte, Natalie ve Sparky, üçü birlikte sokağın aşağısına doğru yürümeye devam ettiler. Natalie köpek sahibi olmak istememişti. Henüz bir hayvan istemiyordu. Charlotte bir köpeğin günlük bakımını üstelenebilecek yaşa gelene kadar hayvan sahiplenmeme kararı vermişti fakat itiraf etmeliydi ki köpek, Charlotte’a gün geçtikçe daha çok alışıyordu.

Sparky havlayarak, yaprakların üzerinde zıplamaya başladı. Bir köpekten çok, kedi gibi oynuyordu. Charlotte kahkaha atıyordu fakat Natalie’nin kalbi biraz sıkışır gibiydi. Charlotte’un doğduğu günden itibaren Natalie’nin en büyük korkusu kızının, anne ve babasının yapmış olduğu tercihlerin acısını çekmesiydi. Natalie’nin anne ve babası, o dokuz yaşındayken boşanmışlardı fakat en azından bir çocuğun hayalında babasının en büyük etkiyi yarattığı yılları babasıyla birlikte geçirmişti. Charlotte’un büyükbabası vardı ama Natalie, eski kalbim pederinin kızma yeteri kadar iyi örnek olabileceğinden şüpheliydi. Ancak şu anda en büyük kaygısı, Michael’ın aniden ortaya çıkışının Charlotte’u nasıl etkileyeceğiydi.

Sayfa Sayısı: 440
Baskı Yılı: 2015
Dili: Türkçe
Yayınevi: Arkadya Yayınları

>>> Tıkla indir<<<

Tıkla İndir
PDF-Kitap-indir-300x68epubpdf
(Not: İndirmek İçin Tıkladığınızda; 5 Saniye Bekleyip Reklamı Geç'e Tıklayıp İndirebilirsiniz)


Ardımda Kalanlar - Ellen Marie Wiseman TIKLA!
Bize en büyük desteği yorum yaparak sağlayabilirsiniz.
Ayrıca paylaş butonlarını kullanmayı ve kırık linkleri bize bildirmeyi unutmayın