Pdf Kitaplık

Bunlar da mı İnsan - Primo Levi
Hemen İndir
1919'da Torino'da doğan "Primo Levi", bu kentin küçük Yahudi topluluğu içinde büyüdü. Torino Üniversitesi'nde kimya eğitimi gördü. İkinci Dünya Savaşı sırasında Kuzey İtalya'da faşizme karşı direnişe geçen arkadaşlarına katıldı, sonra tutuklanarak Auschwitz Toplama Kampına gönderildi. Onca eziyete karşın hayatta kalabildi.
En iyi dayanıklılık ödülü.” Blake, Natalie’yi tutup kendine doğru çekti ve onu ayağa kaldırdı. “Yarış atı gibi.” Kollarını onun omuzlarına doladı. “Bu daha ısınma turuydu. Uzun vadede daha iyi olurum.”
Natalie onun yanından uzaklaşıp küloduna uzandı. “Hızlı sekste anlaşmıştık.” Bacaklarından geçirip giydi ve pijama altına uzandı. Dağınık saçlarının arasından Blake’e bakıyordu. “Hızlı bir seks diye anlaşmıştık.” Tişörtünü alıp başını soktu. “Arkama geçip anlaşmayı yerine getirdin.”
Dur bir dakika. Onu dışarıya mı atıyordu? Halbuki daha yeni başlamışlardı. “Sabaha kadar yapacağım daha çok şey var.” Blake’in pantolonu ve iç çamaşırı ayak bileklerindeydi. Uzanıp yukarıya doğru çekti.
“Geç oldu.”
Blake doğrularak Natalie’nin tişörtünü giyişini seyretti. O kadar da geç olmamıştı. “Beni dışarıya mı atıyorsun?” diye sordu. Çünkü kadınlar onu dışarıya atmazdı. Güzel bir hızlı seks sonrası, daha yavaş ve daha güzellerini yapamadan asla.
“Charlotte ve ben sabah erken kalkacağız." Blake’in yerde duran tişörtüne uzandı. “Sen Sparky’yi getimıek için geldiğinde biz muhtemelen çoktan evden çıkmış olacağız. Yan kapıyı senin için açık bırakırım.’’ Natalie, Btake’e tişörtünü attı ve Blake de tişört yüzüne yapışmadan son anda yakaladı. “Eve getirmeden önce kakasını yaptığından emin ol."
Kadın resmen onu dışarıya atıyordu. İnanılmaz bir şeydi bu.
Savaş bitince yine Torino'ya döndü. Can Yayınları arasında yayınladığımız "Boğulanlar, Kurtulanlar" adlı kitabını yazıp bitirdikten birkaç ay sonra 11 Nisan 1987'de intihar ederek yaşamına son verdi. "Bunlar da mı İnsan" (1947), onun en tanınmış kitaplarından biri. Bu kitapta "Primo Levi", Nazi toplama kamplarında yaşadıklarını, gördüklerini, olağanüstü bir nesnellikle anlatıyor.

Sayfa Sayısı: 208
Baskı Yılı: 2012
Dili: Türkçe
Yayınevi: Can YayınlarıTıkla İndir(Not: İndirmek İçin Tıkladığınızda; 5 Saniye Bekleyip Reklamı Geç'e Tıklayıp İndirebilirsiniz)


Bunlar da mı İnsan - Primo Levi TIKLA!
Bize en büyük desteği yorum yaparak sağlayabilirsiniz.
Ayrıca paylaş butonlarını kullanmayı ve kırık linkleri bize bildirmeyi unutmayın