Pdf Kitaplık

Havvanın Yedi Kızı - Bryan Sykes
Hemen İndir
En yaşlı akrabanız kaç yaşında?
Profesör Bryan Sykes’ın yaptığı araştırmalara göre en yaşlısı 45.000 yaşında olabilir!

Oxford Üniversitesi genetik profesörlerinden Sykes, 1994’te İtalya Alplerinde keşfedilen 5000 yıllık Buz Adam Ötzi’yi incelerken, sadece anneden çocuğa geçen bir genin nesiller boyunca hiç değişmeden korunduğunu saptadı. Kısa süre sonra Buz Adam’ın bir akrabasının İngiltere’de yaşadığını ortaya çıkardı. Yaptığı araştırmaların sonucunda yerli Avrupalıların hepsinin toplam yedi kadının soyundan geldiğini açıkladı: Katrine, Helena, Ursula, Velda, Jasmine, Tara ve Xenia. En yaşlısı 45 bin, en genci ise 10 bin yaşında!

Havva’nın Yedi Kızı’nda Sykes, Buz Adam’la başlayan bu bilimsel macerasını okuyuculara aktarıyor. Rus İmparatorluğu’nun son kraliyet ailesi Romanovlar üzerinde, Pasifik’te, Çedar Adam’la ilgili yaptığı araştırmaları ve yedi kıza ulaşana kadar takip ettiği yolu anlatıyor Profesör Sykes. Sakin ol, Doktor Cosmo. Bugün onu görünce içimden bir şey yapmak gelmedi. Özellikle de seks yapmak, aklımın ucundan bile geçmedi.” Aslında, son günlerde Natalie seks düşündüğü zaman aklına yan komşusu geliyordu. Çıplak göğsü, kollan ve dudaklan; Natalie’nin acınacak haldeki direncini bile yıkmaya yetiyordu. Sırtındaki çizgili yastığı düzeltti. Sanşm, gri gözlü ve kemikli çenesi olan erkekleri beğeniyordu. Rehineleri kurtarmak için kapılan tek bir tekmeyle yere indiren ve küçük kızlan omuzlannda taşıyan, üstelik her iki görevi de eşit kolaylıkla yerine getiren erkeklerden hoşlanıyordu. “Ama Charlotte’u ve beni yemeğe çıkarmak istiyor.”
“Gidecek misiniz?”
Blake gibi bir adamın en büyük sorunu, her şey olup bittikten sonra ortalıkta görünmemesiydi; hiç kimseye ve hiçbir yere bağımlı değildi o. “Michael’la birlikte görünmek isteyip istemediğimden emin değilim.” Tek omzunu silkti. “Hapiste olduğu için değil. Eğer birlikte görünürsek kasabadaki herkes yeniden bir araya gelip gelmediğimizi konuşmaya başlayacak. Sonra ben herkese beraber olmadığımıza dair açıklama yapmak zorunda kalacağım ve ben kimseye açıklama yapmak zorunda değilim. Ne de olsa benim hayatım kimseyi ilgilendirmiyor.” Natalie arkasını dönüp boş bardağını demir ahşap karışımı sehpanın üzerine bıraktı.
“Annesinin, Michael’m kot pantolonlarını ve tişörtlerini ütülediğini hatırlıyor musun?”

Sayfa Sayısı: 323
Baskı Yılı: 2007
Dili: Türkçe
Yayınevi: Çitlembik Yayınları


Tıkla İndir
(Not: İndirmek İçin Tıkladığınızda; 5 Saniye Bekleyip Reklamı Geç'e Tıklayıp İndirebilirsiniz)


Havvanın Yedi Kızı - Bryan Sykes TIKLA!
Bize en büyük desteği yorum yaparak sağlayabilirsiniz.
Ayrıca paylaş butonlarını kullanmayı ve kırık linkleri bize bildirmeyi unutmayın