Pdf Kitaplık

Hayatın Kaynağı - Ayn Rand ePub PDF e-Kitap indir
Hemen İndir


Ayn Rand - Hayatın Kaynağı ePub eBook Download PDF e-Kitap indir
Ayn Rand - Hayatın Kaynağı PDF ePub eKitap indir

Kolektif beyin diye bir şey yoktur. Kolektif düşünce diye bir şey de yoktur. Bir grup insanın vardığı anlaşma, ya bir uzlaşma, ödün verme sürecidir, ya da birçok bireysel düşüncelerin bir ortalamasıdır. İkincil önem taşıyan bir şeydir. Birincil eylem.. yani mantık yürütme süreci... bir tek kişinin tek başına yapması gereken bir şeydir. Yemekleri bir sürü insana paylaştırabiliriz. Ama kolektif bir midede sindiremeyiz. Hiç kimse kendi ciğerlerini, başkasının yerine solumak için kullanamaz. Hiç kimse kendi beynini, başka birinin yerine düşünmek için de kullanamaz. Vücudun ve ruhun bütün işlevleri bireysel ve özeldir. Paylaşılamazlar ve devredilemezler."

Dünya bizleri kurtarma ve bize iyilik etme aşkıyla dolu insanlar tarafından hep kana bulandı. Tarihteki bütün savaşları yürekleri iyilikle dolup taşan, kendini bir dava uğruna feda ettiğini düşünen kurtarıcılar çıkardı.

Hitler Almanları, Stalin işçileri, Mao köylüleri kurtarmak için dünyayı kana buladı. Milyonlarca insan kurtarıcıların şefkat dolu ellerinde can verdi. Onlar hep "biz" dediler, hiç ben deyip kendilerini düşünmediler. Ama bilim, zenginlik, hayatı kolaylaştıran, yaşanır kılan her türlü buluş, bilgi kendi çıkarları için çalışan, işini iyi yapan bencilerin eseriydi. Onlar hiçbir zaman biz olmadılar. Sadece işlerini iyi yapmaya çalıştılar ve bizlere rağmen başardılar."Elinizdeki kitap, dünyanın fedakarlık tüccarları tarafından yok edilmemesi için bir Akıl Kalkanıdır. Ben'in bir savunucusu ve kalabalıklara karşı duran yaratıcılara verilmiş bir ödüldür. Aklın ve mantığın yolunu izlemek isteyen herkese bu rehberi takdim etmekten onur duyuyorum."

-Sinan Çetin-
(Tanıtım Bülteni)

Kitabın Adı: Hayatın Kaynağı
Orijinal Adı: The Fountainhead
Alt Başlık: Sinan Çetin'in Önsözüyle
Yazar: Ayn Rand
Çevirmen: Belkıs Dişbudak Çorakçı
Baskı Tarihi: 2008
Dil: Türkçe
Sayfa Sayısı: 974
ISBN: 9789756381274
Yayınevi: Plato Film Yayınları
Tür: Felsefe-Düşünce, Kişisel Gelişim, İnsan ve Toplum

Hayatın Kaynağı
Ayn Rand tarafından yazılan roman
Hayatın Kaynaği Ayn Rand’in 1943 yılında kaleme aldığı ve Ayn Rand adına ilk önemli edebi başarıyı kazandığı romanıdır. Bu romanıyla Rand finansal anlamda rahatlamıştır. Vikipedi
İlk Yayınlanma Tarihi: 15 Nisan 1943
Yazar: Ayn Rand
Uyarlamalar: Hayatın Kaynağı (1949)
Türler: Kurgu, Felsefi roman

Kategoriler;
Edebiyat / Kişisel Gelişim
Edebiyat / Felsefe-Düşünce

Download ePub (Yandex Disk) / Download PDF (Yandex Disk)

(Not: İndirmek İçin Tıkladığınızda; 5 Saniye Bekleyip Reklamı Geç'e Tıklayıp İndirebilirsiniz)


Hayatın Kaynağı - Ayn Rand ePub PDF e-Kitap indir TIKLA!
Bize en büyük desteği yorum yaparak sağlayabilirsiniz.
Ayrıca paylaş butonlarını kullanmayı ve kırık linkleri bize bildirmeyi unutmayın