Pdf Kitaplık

Richard P.Feynman Başkalarının Düşündüğünden Sana Ne Pdf E-kitap indir
Hemen İndirRichard P.Feynman Başkalarının Düşündüğünden Sana Ne Pdf E-kitap indir

Birde Blake’in, evliliği poposuna mangal şişi sokmakla kıyasladığını hatırlıyordu. En son hatırladığı şey ise Blake’in ona, seks çağrısı olmak isteyip istemediğini sorduğuydu. Natalie bunun için istekli olduğunu hatırlıyordu. O kadar istekliydi ki neredeyse Robin kostümünü yırtıp atacak ve Blake’in çıplak göğsünün üzerine atlayacaktı.
Alkole karşı hiçbir dayanıklılığının olmaması, gecenin suçlusuydu. Gerçekten sarhoş olmuştu. Hem sorumsuz hem de sarhoştu. Beş yaşında kızı olan bir anneydi o ve asla o kadar sarhoş olmazdı. Hatta içkileri daha önce hiç akşamdan kalma etkisi yaratacak kadar kanştırmamıştı. İki günde ancak dinen baş ağrısının sorumlusu Michael’dı. Belli ki eski kocasının gittikçe yaklaşan dönüşü, Natalie’yi sandığından daha çok etkilemişti. Endişe hissedeceğini tahmin ediyordu fakat bu şekilde, her gün gittikçe artan bir ağırlık olacağını hiç düşünmemişti. Charlotte için endişeleniyor, babasının bu kez gerçekten eve döneceğini öğrendiğinde bu haberi nasıl karşılayacağını merak ediyordu. Michael’m bir anda hayatlarına girip uzun zamandır uzaklarda olan baba rolüne bürüneceğinden endişeliydi. En çok da, tıpkı kendi kalbini kırdığı gibi, bir gün Charlotte’un kalbini de kıracağından çok korkuyordu.
Natalie, Blake’in ilk fotoğrafına baktı. Sarı kavak ağaçları ve ponderosa çamlarının dalları arasından yakalanmış, etkileyici bir Mary Gölü karesiydi. İşık açıklığını daha yük-sok bir dereceye ayarlamış olduğu belliydi. Detayları net ve keskin tutarak karenin derinliğini artırmıştı.

Ralph Leighton tarafından derlenen Başkalarının Ne Düşündüğünden Sana Ne, Feynman'ın çok ilgi gören biyografisi Eminim Saka Yapıyorsunuz, Bay Feynman'ın devamı niteliğinde. Ancak Feynman bu kitapta çoğunlukla şaka yapmıyor. Ayrıca bu kitapta konular, düzenliymiş havası vermek için kronolojik olarak sıralanmış olan Eminim Saka Yapıyorsunuz Bay Feynman'a göre birbirleriyle daha az ilgili.

Başkalarının Ne Düşündüğünden Sana Ne, Feynman'ın kişiliğini en çok biçimlendirenlerin etkilerini anlatarak başlıyor; annesi, babası, Mel ve ilk aşkı Arlene. Bu kitabın ismini aldığı Arlene'nin öyküsü Feynman için anlatması üzücü bir öykü.

Kitaptaki "Bay Feynman Washington'a gidiyor" bölümü Feynman'ın uzay mekiği Challenger1 m patlayışını araştıran Rogers Komisyonu'ndaki maceralarını kapsıyor. Ardından Feynman'ın on yıl süren kanser mücadelesi, Caltech'te verdiği son dersten iki hafta sonra, 15 Şubat 1988'de sona erdi. Feynman'ın en dokunaklı ve ilham verici konuşmalarından biri olan "Bilimin Değeri" kitabın Sonsöz'ü.

'Feynman'ın gür sesi sayfalar arasında yankılanıyor."

James Gleick, Kaos yazarı

Sayfa Sayısı: 236

Baskı Yılı: 2013
Dili: Türkçe

Yayınevi: Alfa Yayıncılık


Tıkla indir
(Not: İndirmek İçin Tıkladığınızda; 5 Saniye Bekleyip Reklamı Geç'e Tıklayıp İndirebilirsiniz)


Richard P.Feynman Başkalarının Düşündüğünden Sana Ne Pdf E-kitap indir TIKLA!
Bize en büyük desteği yorum yaparak sağlayabilirsiniz.
Ayrıca paylaş butonlarını kullanmayı ve kırık linkleri bize bildirmeyi unutmayın