Pdf Kitaplık

Toz - Sam Hawksmoor ePub PDF e-Kitap indir
Hemen İndir

Sam Hawksmoor - Toz ePub eBook Download PDF e-Kitap indir
Sam Hawksmoor - Toz PDF ePub eKitap indir

MUNBY KIZI
Altı hafta, dört gün, on altı saat ve yirmi dakika önce hapishane kapısı Genie’nin üzerine kapandı. Okul yaz tatiline gireli yedi hafta oldu. Tanrı onu bu odaya hapsetti ama onu buradan kurtarmak için duadan daha fazlası gerekiyor. Tanrı’ya karşı nasıl dua edebilirsiniz ki? Rahip Schneider yılan yağı sürülmüş o saçlarıyla her gün geldi ve Genie’nin ruhu için dua etti. Adeta engizisyon mahkemesinin en büyük üyesi olan annesi, Genie’yi uyuşturmuş; o ve rahip birlik olup Genie’yi, demir parmaklıklı bir hapishane kapısı taktıkları bu odaya taşımışlardı. Söylediklerine göre bu, onun iyiliği içindi. Şeytan onu ele geçirmiş, onu almış, ona sahip olmuştu. Bu büyük yüce rahip onu temizleyecek, içindeki şeytanı çıkaracaktı. Özgür Ruh Kilisesi bu işi sağlama almak için bir dindar ordusu gönderecekti.
Genie Magee’nin kısa yaşamında bu felaketi hızlandıran üç temel olay olmuştu. Acımasız bir mantıkla ilerlemişlerdi ve Genie'nin onları engellemek için yapabileceği hiçbir şey yoktu.
Genie'nin hesaplarına göre birinci ve en önemli olay, lisenin ilk yılında Rian Tulane’e âşık olduğunu fark etmesiydi. On beş yaşında, muhteşem gözleri ve çarpık bir gülüşü olan Rian, Genie'nin kalbinin bir kolibri gibi pır pır atmasına neden oluyordu. Rian, sessiz, sakin, biraz içine kapanık ve o yıl en iyi notları alan bir çocuktu. Hiç kimse ona sataşmazdı, herhangi bir sorun yaşamadan ve lakap takılmadan bir inekle sohbet edebilir, onlardan biri olmadığı halde havalı sporcu tayfasıyla gülüp şakalaşabilirdi. Ona sadece uzaktan bakarak zihninde çok fazla şey olduğunu anlayabilirdiniz. Şimdiden hangi üniversiteye gideceğini planlamıştı ve dersleri gerçekten ciddiye alıyordu. Tabii kendisini daha normal göstermek için buz hokeyi takımına girmeyi denedi ama onu reddetmeleri için bir deneme maçı yetmişti. Genie tribünlerden bu oyunu izlemiş, Rian oyundan sonra soyunma odasına doğru giderken onu rahatlatmak için birkaç kelime söylemişti. Rian da gerçekten durup onu dinlemişti. Yaşamı boyunca Genie’ye bir tek kelime etmemiş olsa da, orada keyifsiz ve mutsuz bir halde dikilmişti. Genie’nin ona söyleyecekleri vardı.
“Bence seni takıma almaları gerekirdi. Gerçekten de çok hızlıydın.”
Rian omuz silkti. “Bu utanç verici durumuma hiç kimsenin tanık olmasını istemezdim ama teşekkürler, Genie,” dedi. “Sanırım yeterince hızlı değildim, ha?” Şişmeye başlayan morluklarını işaret etti. Oyun sahası gerçekten de vahşi
bir yer olmuştu. Erkekler ve sopaları. “Sanırım basketbol bana daha iyi gelecek, en azından hiç kimse ölümcül bir silah taşımıyor.” Rian, Genie’ye gülümseyerek arkasını döndü, üzerini değiştirmeye gitti. Gülümseyişinin Genie üzerindeki müthiş etkisinden kesinlikle haberdar değildi.
(Tanıtım Bülteni)

Yazar: Sam Hawksmoor
Sayfa Sayısı: 480
Baskı Yılı: 2016
Dili: Türkçe
Yayınevi: Martı Yayınları

Kategoriler;
Edebiyat / Fantastik

Epub indir
PDF indir
(Not: İndirmek İçin Tıkladığınızda; 5 Saniye Bekleyip Reklamı Geç'e Tıklayıp İndirebilirsiniz)


Toz - Sam Hawksmoor ePub PDF e-Kitap indir TIKLA!
Bize en büyük desteği yorum yaparak sağlayabilirsiniz.
Ayrıca paylaş butonlarını kullanmayı ve kırık linkleri bize bildirmeyi unutmayın