Pdf Kitaplık

Kralların Merhameti - Ken Liu ePub PDF e-Kitap indir
Hemen İndir

Ken Liu - Kralların Merhameti ePub eB ook Download PDF e-Kitap indir
Ken Liu - Kralların Merhameti PDF ePub eKitap indir

Kralların Merhameti
Karahindiba Hanedanlığı 1. Kitap
Ken Liu

Nereden geldiğinizi bilmeden nereye gideceğinizi nasıl bilebilirsiniz? Ken Liu'nin geçmiş ve geleceği eşsizce harmanladığı, kendisini silkpunk türünün yaratıcısı yapan epik fantazi serisi Karahindiba Hanedanlığı'nın ilk kitabı Kralların Merhameti, türe yepyeni bir soluk getiriyor.
Göklerden gelen mekanik kanatlı bir adam, tiran İmparator Mapidéré'ye suikast düzenler. Orta halli bir ailenin hilebaz, serseri oğlu genç Kuni Garu ise bu olaya şahit olur. Hırslı Kuni Garu'nun hayatı, tanık olduğu bu etkileyici olayın da etkisiyle değişmekle kalmayacak, onu zorlu bir direnişe ve devrime götüren yolun ilk adımı olacaktır.

Görevden azledilmiş bir dükün korkusuz oğlu Mata Zyndu da ailesinin hakkı olan yeri almak ve tiranlığa karşı durmak için bu başkaldırıda Kuni Garu ile birlikte şekil değiştiren tanrılara, ipek dokumalı hava gemilerine ve büyük ordulara karşı savaşmaya hazırdır. Asıl mücadele ise savaştan sonra başlayacaktır…

Kralların Merhameti'nde yarattığı silkpunk alttürüyle epik fantaziye Doğulu bir yorum getiren Ken Liu'nin entrikalar ve efsanevi savaşlarla dolu tuhaf, kendine has dünya yaratımı heyecanlı bir yolculuğun kapılarını aralıyor.

"Kralların Merhameti, Taht Oyunları kadar yoğun ve zengin." 
-io9-

"Epik fantazi türü ancak Batılı olmayan geleneklerden ortaya çıkan romanlarla zenginleşebilir.  Liu'nun tutkulu eseri; tarihi, mitolojiyi, stratejiyi ve teknolojiyi ustaca bir araya getiriyor." 
-Kirkus-

"Kralların Merhameti ortalık karıştıran tanrılarla, sıradışı mekanik icatlarla ve köşede sinsice gezinen mistik güçlerle bezeli bir fantazya. Epiğin sözlükteki karşılığı!"
-Tor.com-

"Kralların Merhameti muazzam bir epik fantazi. Liu bir hanedanlık inşa ediyor."
-NPR Books-

"Kralların Merhameti ihtişamlı, efsanevi ve epik. Liu'nun oyunbaz tanrılardan ve boynuzlu balinalardan oluşan 'silk-punk' evrenini okumak büyük bir keyif."
-Relentless Reading-

"Liu'nin Çin ve Polinezya yöresi unsurlarını epik anlatımla harmanladığı, her zaman okumayı istediğim bu bir nevi İpek Yolu Fantazisi olan kitap bana istediğimden fazlasını sundu."
-SF Signal-

"Liu'nin incelikli, zekâ dolu ve edebi yazımıyla anlatılan, görkemli bir epik ziyafet."
-SFF World-

"Geçmişi unutanlar onu yeniden yaşamaya mahkûmdurlar."
-George Santayana-
(Tanıtım Bülteni)

Kitap Adı: Kralların Merhameti
Orijinal Adı: The Grace of Kings
Alt Başlık: Kralların Merhameti PDF eKitap indir
Yazar: Ken Liu
Çevirmen: Can Erhan Kızmaz
Seri: Karahindiba Hanedanlığı Üçlemesi (The Dandelion Dynasty #1)
Seri: Sıralaması: #1
Karakterler: Kuni Garu, Jia Matiza, Mata Zyndu
Yayın Tarihi: 4 Mart 2016
Sayfa Sayısı: 600
Dili: Turkish
ISBN: 9786053755333
Yayınevi: İthaki Yayınları
Ödüller: Nebula Award Nominee for Best Novel (2015), Hugo Ödülü
Tür: Bilim Kurgu, Steampunk, Silkpunk, Fantezi, Kurmaca, Epik, Yüksek Fantezi, Savaş, Macera, Genç Yetişkin

Not: Silkpunk Nedir?
Peki nedir silkpunk? Steampunk’ın ipekli hâli elbette! Örneğin ipek dökümlü hava gemileri, üzerine binip uçabileceğiniz ipekten uçurtmalar ve daha nicesi. [Kayıp Rıhtım] 
Steampunk, genel olarak bilimkurgunun alt türü olarak gösterilir. Buharlı makinelerin, mekanik sanayinin hakim olduğu, bakır kaplamaların, vidaların ve çarkların bolca göründüğü bir dönem olarak gösterilir steampunk atmosferi. Hava, buharlı makinelerin dumanından dolayı puslu; sokaklar gaz lambaları ile aydınlatılmış loş bir ortama sahiptir. Steampunk kelimesi ise, ilk olarak 1980’li yılların sonlarında cyberpunk (siberpunk) kelimesinin yapısından türemiştir. Kelimeyi ilk olarak kullanan ve bulduğu düşünülen kişi ise bilimkurgu yazarı Kevin Wayne Jeter’dır.

Kategoriler;
Edebiyat / Bilim-Kurgu

pdf ekitap indir download pdf e-kitap indir pdfepub ebooks

(Not: İndirmek İçin Tıkladığınızda; 5 Saniye Bekleyip Reklamı Geç'e Tıklayıp İndirebilirsiniz)


Kralların Merhameti - Ken Liu ePub PDF e-Kitap indir TIKLA!
Bize en büyük desteği yorum yaparak sağlayabilirsiniz.
Ayrıca paylaş butonlarını kullanmayı ve kırık linkleri bize bildirmeyi unutmayın