Pdf Kitaplık

Paspal Saray - F. G. Gerhold ePub PDF e-Kitap indir
Hemen İndir

F.G. Gerhold - Paspal Saray ePub eBook Download PDF e-Kitap indir
F.G.Gerhold - Paspal Saray PDF ePub eKitap indir

Duvarın üzerine oturup gelip geçenlere bakmaya koyuldu. Bir kadın, elinden sıkı sıkı tuttuğu bir çocukla önünden geçip gitti. Son anda geri çekilmese, şemsiyesinin demir uçlarından biri az kalsın gözüne girecekti. Çocuk arkasına dönüp ona el salladı. Acaba tanışıyorlar mıydı? Gitmek istedi ama yerinde oturdu.
Mavi yağmurluk giymiş yaşlı bir adam aceleyle yanından geçti. Bir an başını kaldırıp duvardan yana baktı. Bu, tanıdık bir yüzdü. Evet, yanılmamıştı! Bu, karşı komşuları olan yaşlı adamdı.
Bazen sabahlan kapıda karşılaşırlardı. Adam onunla gülümseyerek konuşur, o da sohbetine karşılık verirdi. Adını bilmiyordu ama o olduğundan emindi. Olanca gücüyle mavi yağmurluklu adamın ardından seslendi. Ama adam onu duymadı.
Bir sıçrayışta duvardan yere atlayıp yaşlı adamın arkasından koştu. Ona yetişebilirse eve gitmesi kolaylaşabilirdi. Ama adam yaşlı olmasına karşın çok hızlı yürüyordu. Yanından bir otobüs geçince koşmaya başladı. Belli ki otobüsü kaçırmak istemiyordu. Son anda yetişti, otobüsün kapılan hidrolik bir tıslamayla kapandı ve ardından hareket etti. Otobüsün içinde ilerleyen adamla bir an göz göze geldiler. Adam onu tanımış mıydı? Yüzündeki şaşkınlık ifadesine bakılırsa galiba öyleydi. Belki evdekilere haber de verirdi. Olduğu yerde beklemeliydi o halde.
Ama bulunduğu yer, beklemeye hiç de uygun değildi. Öncelikle yağmur yeniden başlamıştı ve bir kâğıt toplayıcının arabası hızla üzerine doğru geliyordu. Tekerlekli dev torbadan son anda kurtuldu ama ayağmın acıdığını hissetti.
Ona tanıdık gelen yaşlı adamı bekleme fikri çabucak tazeliğini yitirdiği için yürümeye devam etti. Bu kez burnuna gelen sıcak sosis kokusuyla olduğu yere mıhlanıp kaldı. Koku, tam karşısında duran büfeden geliyordu. Büfenin ışıklı tabelası midesindeki tüm kasları harekete geçirmişti sanki. Köşedeki büfenin önünde öylece durdu. Sosis kokusu, akla her türlü kötü fikri getirecek derecede baştan çıkancıydı. Büfeci çocuk sosis kabına daldırdığı kepçedeki sosu elinde tuttuğu sandviçin üzerinde boydan boya gezdirdi. Sonra bir de turşu ekledi. Sosun fazlası sandviçin dibinden yere damladı. Aynı anda iri bir damla alnının tam ortasına denk geldi. O sosisten tadabilmenin imkânsız olduğunu o an anladı. Ama hipnotize olmuş gibi oradan ayn-lamıyordu. Sonra tüm gücünü toplayarak koşmaya başladı.

Yazar: F. G. Gerhold
Sayfa Sayısı: 160
Baskı Yılı: 2016
Dili: Türkçe
ISBN: 9786059958493
Yayınevi: Lâl Kitap

Kategoriler;
Edebiyat / Çocuk ve Gençlik / Gençlik 10+ Yaş / Roman/Öykü

Epub indir  /  Pdf indir
(Not: İndirmek İçin Tıkladığınızda; 5 Saniye Bekleyip Reklamı Geç'e Tıklayıp İndirebilirsiniz)


Paspal Saray - F. G. Gerhold ePub PDF e-Kitap indir TIKLA!
Bize en büyük desteği yorum yaparak sağlayabilirsiniz.
Ayrıca paylaş butonlarını kullanmayı ve kırık linkleri bize bildirmeyi unutmayın