Pdf Kitaplık

Senden Sonra Ben - Jojo Moyes ePub PDF e-Kitap indir
Hemen İndir

Jojo Moyes - Senden Sonra Ben ePub eBook Download PDF e-Kitap indir
Jojo Moyes - Senden Sonra Ben PDF ePub eKitap indir

Birinci Bölüm
Barın sonundaki iri yarı adam terliyor. Duble İskoç viskisine gömülmüş ama birkaç dakikada bir başını kaldırıyor ve yanına, arkasına, kapıya doğru bakıyor. Şerit şeklindeki led ışıklandırmanın altında teri ince ince parlıyor. îç geçirme kılığına bürünmüş uzun, titrek bir nefes veriyor ve yeniden içkisine dönüyor.
“Pardon. Bakar mısınız?”
Başımı, parlattığım bardaklardan kaldırıp ona bakıyorum.
“Buraya bir tane daha alabilir miyim?”
Ona bunun iyi bir fikir olmadığını söylemek istiyorum. İşe yaramayacak, hatta belki de sınırı aşmasına sebep olacak. Ama o kocaman bir adam, kapanma saatine on beş dakika var ve şirket prensiplerine göre isteğini reddetmem için hiçbir sebep yok. Bu yüzden ona doğru yürüyorum, bardağını alıyorum ve içkisini dolduruyorum. Başıyla şişeyi işaret ediyor. “Duble,” diyor ve tombul eli nemli yüzünden aşağı kayıyor.
“Yedi sterlin yirmi peni ediyor.”
Salı gecesi saat on bire çeyrek var ve East City Havalimanının İrlanda temalı barı Shamrock and Clover bu gecelik kapanmak üzere. Bar son uçak kalktıktan on dakika sonra kapanıyor ve şu anda içeride benimle birlikte ya SC107 numaralı Stockholm uçağını ya da kırk dakika rötar yapan DB224 numaralı Münih uçağını bekleyen, dizüstü bilgisayarına gömülmüş bir genç adam, masa
ikide gevezelik eden kadınlar ve duble Jamesonını yudumlayan adam var.
Öğleden beri buradayım. Carly1nin mide ağrısı tutunca eve gitti. Şikâyet etmiyorum. Geç saatlere kadar kalmanın bence bir mahsuru yok. Zümrüt Adanırı Kelt Gaydaları lifteki şarkıları sessizce mırıldanarak yürüyorum ve bir video kaydını telefondan dikkatle izleyen iki kadının bardaklarını topluyorum. Çakırkeyiflere özgü bir rahatlıkla kahkaha atıyorlar.
Ben masanın üzerinden bardağına uzanırken, “Torunum,” diyor sarışın kadın. “Beş günlük.”
“Çok güzel.” Gülümsüyorum. Bütün bebekler gözüme kuş üzümlü çörek gibi görünüyor.
“İsveç’te yaşıyorlar. Ben oraya hiç gitmedim. Ama gidip ilk torunumu görmem lazım, öyle değil mi?”
“Bebeğin doğumuna içiyoruz.” Yeniden kahkahalara boğuluyorlar. “Bizimle beraber kadeh kaldırır mısın? Haydi, beş dakika ara ver. Yoksa bu şişeyi vaktinde bitiremeyeceğiz.
“Ah! Haydi bakalım. Gitmemiz gerek, Dor.” Ekranda gördüklerine telaşlanıp eşyalarını topluyorlar, güvenlik kapısına doğru yürümeye hazırlanırlarken hafifçe sendelediklerini belki de yalnızca ben fark ediyorum. Kadehlerini tezgâha koyuyorum ve yıkanması gereken başka bir bulaşık olup olmadığını görmek için barı gözlerimle tarıyorum.
“Hiç akim çelinmedi yani?” Kısa boylu kadın, atkısını almak için dönüyor.
“Efendim?”
“Mesain bittiğinde öylece aşağıya inmek, bir uçağa atlamak istemedin mi? Ben olsam yapardım.” Tekrar gülüyor. “Hem de her gün.”
Gülümsüyorum, her anlama gelebilecek profesyonel bir gülümseme bu. Sonra tezgâha dönüyorum.
Çevremdeki mağazalar bu geceliğine kapanıyor. Çelik kepenkler pahalı el çantalarının ve acil durum hediyesi görevi gören Toble-rone çikolataların üzerine takırdayarak iniyor. Üç, beş ve on bir numaralı kapıların ışıkları titreyerek sönüyor ve günün son yolcuları gecenin karanlığında kayboluyor. Kongolu temizlikçi Violet, arabasını bana doğru itiyor, yavaşça salınarak yaklaşıyor ve lastik tabanlı ayakkabıları parlak linolyum zeminde gıcırdıyor.
“İyi akşamlar, tatlım.”
“İyi akşamlar, Violet.”
“Bu kadar geç saatte burada olmamalısın, tatlım. Evinde, sevdiklerinin yanında olmalısın.”
Her gece tam olarak aynı cümleyi kuruyor. “Az kaldı.” Ben de ona her gece tam olarak aynı kelimelerle karşılık veriyorum. Memnun olarak başını sallıyor ve yoluna devam ediyor.

Edisyon Adı: Senden Sonra Ben
Orijinal Adı: After You
Alt Başlık: Jojo Moyes Senden Sonra Ben PDF indir oku
Yazar: Jojo Moyes
Çevirmen: Fazilet Mıstıkoğlu
Seri: Senden Önce Ben Serisi (Me Before You Series, #2)
Seri Sıralaması: #2
Yayın Tarihi: 17 Haziran 2016
Sayfa Sayısı: 456
Dili: Türkçe
ISBN: 9786053439042
Yayınevi: Pegasus Yayınları
Tür: Roman, Edebiyat, Aşk, Romantizm, Kurgu, Gerçekçi Kurgu, Çağdaş, Kadın Kurgu, Chick Lit, İngiliz Edebiyatı, Yetişkin, Yetişkin Kurgu, Romantik> Aşk Hikayesi, Ölüm
Ödüller: Goodreads Choice Award Nominee for Fiction (2015)

Senden Önce Ben Serisi;
1. Kitap: Senden Önce Ben
2. Kitap: Senden Sonra Ben

Kategoriler;
Edebiyat / Romantik Aşk

Mobil Epub indir  /  Pdf indir

(Not: İndirmek İçin Tıkladığınızda; 5 Saniye Bekleyip Reklamı Geç'e Tıklayıp İndirebilirsiniz)


Senden Sonra Ben - Jojo Moyes ePub PDF e-Kitap indir TIKLA!

1 yorum:

Bize en büyük desteği yorum yaparak sağlayabilirsiniz.
Ayrıca paylaş butonlarını kullanmayı ve kırık linkleri bize bildirmeyi unutmayın