Pdf Kitaplık

Tam İsabet - Alice Clayton ePub PDF e-Kitap indir
Hemen İndir

Alice Clayton - Tam Isabet ePub eBook Download PDF e-Kitap indir
Alice Clayton - Tam İsabet PDF ePub eKitap indir

Zamanların en iyisiydi, zamanların en edepsiziydi..
Aralık
Hiç Noel’i ailemden ayrı geçirmemiştim. Benim için Noel aile demekti. Yakın aile, büyüyüp duran ve sonra başkalarının eklendiği aile. Ailem ve arkadaşlarım bir araya gelir, ağaçlar kesilir, hediyeler paketlenir, Noel içkisi hazırlanır ve tabii ki bir güzel içilirdi. Norman Rockwell’in çizdiği tablolar gibi, sarhoş dayı takviyesiyle. Dünyaları verseler bu Noel manzarasından vazgeçmezdim.
Bu yıl hariç. Bu Noel tamamen farklıydı. Rockwell tarzı bir Noel’di ama Duvardelen farkıyla.
Simon’ın, serbest bir fotoğrafçı olarak gerçekten fiyakalı bir işi vardı. National Geographic’e, Discovery Channel’a, yeryüzünün en ücra köşeşiiıe gidecek bir fotoğrafçı arayan binlerine yaptığı işler için dünyayı dolaşıyordu. Bu Noel’de Avrupa şehirlerini Noel’e en yakışan halleriyle fotoğraflayacaktı, neredeyse aralık ayı boyunca uzaklarda olacaktı.
Artık resmi olarak “biz”e dönüştüğümüz için kendi rutin
hayatımızı yaşamaya başlamıştık. O dünyanın dört bir yanındaki işleri için seyahatlerine devam ediyordu: Kâh Peru, kâh Şili, kâh İngiltere, hatta Playboy Evi’nde bir iş için uzun bir hafta sonu geçirdiği Los Angeles. Ne sıkıntı ama!
Fakat benim dünya gezgini -Duvardelenim evde olduğu zaman da evde oluyordu. Ya benim dairemde ya da onun dairesinde benimle birlikteydi. Jillian ve Benjamin’le akşam yemeğine giderken ya da en iyi arkadaşlarımızı oluşturan diğer iki çiftle poker oynarken benimle birlikteydi. Yatağımda ya da yatağında, mutfağımda ya da mutfağında, tezgâhımda ya da tezgâhında, evde, benimle.
Yine de görünen o ki Simon, Noel zamanını hep uzaklarda geçirmişti. Roma’ya gidip St. Peter Meydanı’ndaki ayini fotoğraflamıştı. Noel’i İlk zaman diliminde kutlamak için Güney Pasifik’te Vanuatu Adaları’na gitmişti. Hatta bir yıl Kuzey Kutbu’na gidip gece yarısı karın üzerinde yatıp kollarını açarak kardan melek bile yapmıştı.
Çok mu tuhaf sizce? Pek sayılmaz aslında. Ailesini, daha lise sonda okurken bir araba kazasında yitirmişti. On sekiz; yaşında bütün dünyası başına yıkılmıştı. Ailesinden başka kimse kalmayınca birkaç ay sonra Philadelphia’dan ayrılıp Stanford’a yazılmıştı ve bir daha da geride bıraktığı hayatına bakmamıştı.
Sözün özü Noel zamanları onun için zor zamanlardı. Duvardelenimin, benim için neden bir erkeğin ötesinde bir hayal, bir efsane olduğunu anlamaya başlıyordum. Böyle özel günler genellikle insanın üzerine üzerine gelen günlerdi. Yeni bir çift olarak Noel’i bizimkilerle birlikte geçirmemiz için fazla erkendi. Daha onlarla tanışmamıştı bile ve Reynolds Ailesi’nin Noel’i bu büyük adımı atmak için çok da iyi bir zaman olmayabilirdi.
Bu yüzden bütün bir ayı yurtdışmda olacak biçimde
planlamaya başlaması çok da sürpriz olmamıştı. Yüzsüzce kendimi davet ettirdiğimde şaşkınlıktan kalakalmıştı.
“Prag’dan Viyana’ya, ardından Salzburg’a geçeceğim. Muhtemelen Noel’de de orada olacağım. Bir festivalleri var onların, neydi adı...”
“Geliyorum ben.”
“Yine mi? Kahretsin, benden paso. Zaten bitireli bir saat oldu...” Bacaklarımın arasındaki bölgeyi o güzel ellerinden biriyle kapattı.
Yatakta uzanmış, kasım sonu gecesinin içine güzelce kurulmuştuk. Seyahatlerin arasında birkaç günlüğüne evdeydi, bir sevişme sonrası kucak kucağa yatıyorduk.
“Hayır efendim, seninle Avrupa’ya geliyorum demek istedim. İlk Noel’imizi aslına bakarsan birlikte geçirmek istiyorum. Ne güzel olur!”
“Peki ya ailen? Üzülmeyecekler mi bu duruma?” “Üzülürler elbet ama atlatırlar. Kar da olacak mı?” “Kar mı? Tabii ki kar olacak! Bu konuda kararın kesin mi? Son birkaç yıldır Noellerde hep yalnızdım. Çok önemli bir mesele değil. Yalnız olmak benim için dert değil,” dedi gözlerini benden kaçırarak.
Gülümseyerek çenesini kaldırdım. “Ama benim için dert, tamam mı? Kaldı ki Noel’le yılbaşı arasındaki hafta izinliyim. Yani ben de geliyorum. Karar verilmiştir.”
“Çok otoritersiniz Bayan Reynolds,” dedi elini kararlı bir biçimde kalçamın alt kısmına doğru hareket ettirerek.
“Öyleyimdir Bay Parker. O taraflarda ne yapıyorsanız yapmaya devam edin lütfen... Orası... Ah... Mmmh...”
İşte böylece kendimi Noel’de bir peri masalının içinde buluverdim. Avusturya’nın Salzburg şehrine uçtum. Tarihi şehir merkezinde, ufak, harika bir otelde kaldık. Kar yağıyordu, şehir binlerce küçük beyaz ışıkla aydınlatılmıştı. Simon ise ucu ponponlu beresiyle saçmalık derecesinde muhteşem görünüyordu. İyice turistlik yaparak üzerinde gerçek Noel çıngıraklarının olduğu, atların çektiği bir kızak ayarlamıştı. Noel arifesinde, sıcacık bir battaniyenin altında tamamen Simon’la sarmalanmış bir halde şehri ve nehrin üzerindeki ay ışığını seyrettim.
Edisyon Adı: Tam Isabet
Orijinal Adı: Rusty Nailed
Alt Başlık: Alice Clayton Tam Isabet PDF indir oku
Yazar: Alice Clayton
Çevirmen: Alkım Doğan
Seri: Kokteyl Serisi (Cocktail Series, #2)
Seri Sıralaması: #2
Karakterler: Caroline Reynolds (aka Pink Nightie Girl), Simon Parker (aka Wallbanger)
Mekan (Yer): San Francisco, California (United States
Yayın Tarihi: 18 Mayıs 2016
Sayfa Sayısı: 352
Dili: Türkçe
ISBN: 9786050934717
Yayınevi: DEX Yayınları
Tür: Roman, Edebiyat, Aşk, Romantizm, Günümüz Aşk, Mizah, Komik, Kadın Kurgu, Chick Lit, Yetişkin, Yeni Yetişkin,Yetişkin Kurgu, Erotik
Ödüller: Goodreads Choice Award Nominee for Humor (2014)

Kokteyl Serisi;
1. Kitap: Duvarların Dili Olsa
2. Kitap: Tam İsabet
3. Kitap: Screwdrivered
4. Kitap: Mai Tai'd Up

Kategoriler;
Edebiyat / Romantik Aşk

Mobil Epub indir  /  Pdf indir

(Not: İndirmek İçin Tıkladığınızda; 5 Saniye Bekleyip Reklamı Geç'e Tıklayıp İndirebilirsiniz)


Tam İsabet - Alice Clayton ePub PDF e-Kitap indir TIKLA!
Bize en büyük desteği yorum yaparak sağlayabilirsiniz.
Ayrıca paylaş butonlarını kullanmayı ve kırık linkleri bize bildirmeyi unutmayın