Pdf Kitaplık

Lontano - Jean-Christophe Grange ePub PDF e-Kitap indir
Hemen İndir

Jean-Christophe Grange - Lontano ePub eBook Download PDF e-Kitap indir


Ervvan artık dinlemiyordu. Geldiği andan itibaren hatırlamaya başlamıştı. Kokular, renkler, sıcaklık. Önceki gün, sabahın beşinde Kinşasa’ya inmişlerdi. Uçaktan inince erimiş kurşunun tonlarını ve ağaran günün kokusunu hatırlamıştı.

“Otoyol”dan (sıradan bir yol) başkente giderlerken güneş doğmuştu. Atmosfer, bir anda tuğlaların ve kötü rafine edilmiş benzinin pis kokularını önüne katıp sürükleyen mutlak bir kuraklığa dönüşmüştü. Bir zamanlar La Belle (güzel kadın) olarak adlandırılan Kinşasa, bugün içinde canlı renklerde bubular giymiş kara kafalıların karınca yuvası gibi kaynaştığı, ters çevrilmiş devasa bir çöp tenekesini andırıyordu.

Otele varınca, Ervvan kendini odasına atmış, klimayı maksimum soğuğa ayarlamış ve duşa girmişti. Birkaç saat dinledikten sonra babasıyla havuz kenarında aperitif içip öğle yemeği yerken yeniden fritöze dönmek zorunda kalmıştı. Ardından, bir iç hat uçuşu için yeniden yola çıkmışlardı. Havaalanına giderken yağmur başlamıştı. Toz balçığa, renkler de sokakları kaplayan, çatılardan oluk oluk akan, duvarları kirleten erguvan kırmızısı bir nehre dönüşmüştü. “Yağmur mevsimi erken başladı” demişti Morvan, kanser teşhisi koyan bir doktor edasıyla.

Dört saat sonra, “bakır başkenti” Lubumbashi’deydiler, burada da aynı şiddetli yağmur karşılamıştı onlan. Envan, dünyanın am-niyon sıvısında yüzüyormuş gibi bir hisse kapılmıştı. Babası omzuna vurarak “Ailemizin beşiği, evlat!” demişti. Hiç de şaka yapıyor gibi değildi. Bu cümle Envan’m tuhafına gitmişti: O, soyunun daha çok Bröton aristokrasisine -Morvan-Coâtquen- dayanmasıyla övünürdü. Otelde bir kez daha aynı döngü devam etmişti: Aperitif, akşam yemeği, havuz. Gece, artık aralarında olmayan müteveffa Sese Nseko’ya tahsis edilmişti. Adam, bizzat Morvan tarafından kurulmuş maden şirketi Coltano’yu yönetiyordu.

Envan her şeyi oluruna bıraktı. Gecenin içinden kaygı verici çığlıklar yükselirken, neonların üstünde ızgara olan sinekleri duyuyordu. Arkadan aydınlatılmış havuz ölü yapraklar ve sülüklerle kaplıydı. Afrika'daki Beyazların yaşamının, bir sıı kaynağı çevresinde vıraklayan kara kurbağalannınkine benzediğini çoktan anlamıştı.Edisyon Adı: Lontano
Orijinal Adı: Lontano
Alt Başlık: Jean-Christophe Grange - Lontano PDF indir oku
Yazar: Jean-Christophe Grangé (Jean Craighead George)
Çevirmen: Tankut Gökçe
Yayın Tarihi: 12 Mayıs 2016
Sayfa Sayısı: 656
Dili: Türkçe
ISBN: 9786050934694
Yayınevi: Doğan Kitap Yayınları
Tür: Roman, Edebiyat, Korku, Gerilim, Polisiye, Gizem, Kültürel, Afrika Kültürü, Fransa Kültürü

Lontano'nun devam kitabı olan "Congo Requiem" yayınlandı fakat henüz Türkçe'ye çevrilmedi. En kısa sürede çevirilme dileğiyle iyi okumalar.

Kategoriler;
Edebiyat / Polisiye

ePUB İndir / Pdf İndir
(Not: İndirmek İçin Tıkladığınızda; 5 Saniye Bekleyip Reklamı Geç'e Tıklayıp İndirebilirsiniz)


Lontano - Jean-Christophe Grange ePub PDF e-Kitap indir TIKLA!

1 yorum:

Bize en büyük desteği yorum yaparak sağlayabilirsiniz.
Ayrıca paylaş butonlarını kullanmayı ve kırık linkleri bize bildirmeyi unutmayın